Yerli Erkek Ünlüler

Cüneyt Özdemir Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cüneyt özdemir 1
Tam adı: Cüneyt Özdemir
Doğum tarihi: 8 Şubat 1970
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1.92 m
Ailesi: Ahmet Özdemir (Babası), Türker İnanoğlu (Kayınpederi), Gülşen Bubikoğlu (Kayınvalidesi)
Eşi: Ayşe Bali (2006), Zeynep İnanoğlu (3 Şubat 2011 –   )
Çocuk (ları): Ali Mavi Özdemir
Mesleği: Televizyon Sunucusu, Gazeteci
Aktif Yılları: 1990 senesinden bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cüneyt Özdemir Kimdir? Cüneyt Özdemir, 8 Şubat 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının mesleği askerliktir. İki tane ablası vardır. İlk ve ortaokul eğitimini Yükseliş Koleji‘nde, Lise eğitimini de Ankara Atatürk Lisesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü‘nde almıştır. 1990 senesinde meslek hayatına başlamıştır.

1992 senesinde Mehmet Ali Birand‘ın sunduğu 32. Gün programında muhabirlik yapmıştır. Bu programın genel yayın yönetmenliğini de yapmıştır. 1993 senesinde British Council‘den burs alarak Londra‘ya gitmiştir. İngiltere‘den döndükten sonra 32. Gün isimli programında görevine devam etmiştir. 1994 senesinde ise Ankara’dan İstanbul’a gelerek kısa süre ATV‘de çalışmıştır. ATV ekranlarında “Cüneyt’in Büyüteci” isimli programı hazırlamıştır.

Cüneyt Özdemir, 1 sene kadar Ali Kırca‘nın sunduğu “Siyaset Meydanı” adlı programın yönetmenliğini yapmıştır. Ardından tekrar 32. Gün isimli programa geri dönmüştür. 1996 senesinde savaş muhabirliği yapmaya başlamıştır. 1997 senesinde Afganistan’ın başkenti Kabil‘e ilk giren gazeteci olmuştur. 1998 senesinde Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis‘in şüpheli ölümü nedeniyle bir kitap yazmıştır.

İlginizi çekebilir: Murat Ongun Kimdir?

1999 senesinde CNN Türk‘ü kuran 5 kişi arasında yer almıştır. 2000 senesinde Millenium Kutlamaları sebebi ile 25 saat 30 dakikada 196 farklı ülkeye bağlanarak rekor kırmıştır. 2000 senesinde 5N1K adlı programı yapmıştır. 5N1K isimli program ile 3 defa Altın Kelebek, TGC Mahmut Dikerdem, 2 defa Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği ve Çağdaş Gazeteciler Derneği En İyi Belgesel Ödülü ve CNN Türk Oscar Ödülünün sahibi olmuştur. 2008 senesinde Dipnot.tv‘nin temelini atmıştır.

Cüneyt Özdemir, ilk olarak 2006 senesinin Nisan ayında Ayşe Bali ile dünya evine girmiş ve boşanmıştır. 3 Şubat 2011 senesinde Gülşen Bubikoğlu ve Türker İnanoğlu‘nun çocuğu olan Zeynep İnanoğlu ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Ali Mavi Özdemir isminde bir oğlu dünyaya gelmiştir.

Cüneyt Özdemir Yaptığı Belgeseller

 1. Kız Kulesi Efsanesi
 2. Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni
 3. Festival
 4. Araba Sevdası
 5. Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikayesi Var
 6. Paranın Serüveni
 7. Suya Vurulan Altın Kelepçe

Yazdığı Kitaplar

 1. Komutan’ın Şüpheli Ölümü, ‘Eşref Bitlis Olayı’
 2. Ruh Hali
 3. Reytingsiz Sohbetler
 4. Kız Kulesi Efsanesi
 5. Düşsesi
 6. Onlarlaydım Ama Onlardan Değildim
 7. Flu
 8. Cehennem Kafesi
 9. Ah Benim Yarım Aklım
 10. Önemli İşler Dairesi

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu