Kişisel Bakım

Maskara Sürürken Yapılan Hatalar Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Maskara, kusursuz bir makyajın vazgeçilmezleri arasındadır. Makyaj rutininin önemli parçalarından olan maskaranın sürümü kolay gibi görünür, fakat farkında olmadan yapılan hatalar makyajın kötü görünmesine sebep olabilir. Sizin için maskara sürürken yapılan hataları derledik.

maskara surerken yapilan yanlislar 5

İçeriğimizi okuyarak, makyajınızı kusursuzlaştırarak faydalı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Maskara Uygulamaya Yanlış Yerden Başlamak!

maskara surerken yapilan yanlislar 3

Kirpik diplerine maskara uygularken, makyaj fırçası genellikle yatay olarak tutulur. Fakat, fırçayı dik tutmak, üst kirpik diplerine daha rahat maskara uygulamanıza yardımcı olur. Kirpik boyama işlemine üst kirpiklerden başlamak, en fazla yapılan hatalardan birisidir.

İlk olarak üst kirpikleri maskara yapmak, alt kirpiklere geçtiğiniz zaman maskaranın etrafa bulaşmasına sebep olur. Daha temiz bir uygulama için önce alt kirpiklerine, daha sonra üst kirpiklere maskara sürün.

Maskara Fırçasını Sürekli Sokup Çıkarmak

maskara surerken yapilan yanlislar 2

Bu durum en fazla yapılan hatalardan birisidir. Maskara fırçasını sürekli boyanın içerisinde sokup çıkarmak, ürünün içerisine bakterilerin ve hava girmesine, maskaranızın daha çabuk bozulmasına ve kurumasına sebep olur. Fırçayı, boyanın içerisinden döndürerek çıkarmaya özen gösterin.

Fırçanın Ucunda Bulunan Fazla Boyayı Temizlememek

Fırçayı, boyadan çıkardığınız zaman ucunda bulunan fazlalığı temizleye özen gösterin. Aksi takdirde, gözünüzün iç kısımlarında maskara lekeleri bulunur. Bu da hoş bir görüntü yaratmaz. Maskarayı uygulamadan önce tüpün kenarı ile ya da kağıt mendil ile maskara fırçasını temizleyebilirsiniz.

maskara surerken yapilan yanlislar 4

Maskara Sürerken Doğru Yere Bakmamak

Maskara uygularken genellik ile kafa aşağı eğilir ya da çene yukarı kaldırılır. Temiz ve doğru bir uygulama adına alt kirpiklere maskara sürerken yukarı, üst kirpiklere sürerken aşağı bakmak gereklidir. Dışta ve içte kalan kirpikler için de yanlara bakmanız gerekir. Böylelikle daha güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yağlı Göz Kapaklarına Baz Sürmemek

maskara surerken yapilan yanlislar

Maskara eğer fazla ıslak ise göz kapaklarında leke bırakır. Özellikle uzun kirpiklere sahip olan kadınlar maskara sürdükten sonra, gözleri kapalı bir biçimde maskaranın kurumasını beklemelidir. Göz kapaklarınız leke olduğu zaman, kulak çubuğu ve makyaj temizleyicisi ile lekeleri temizleyebilirsiniz.

Yağlı göz kapaklarınız var ise gün içerisinde maskara tüm gözünüze bulaşır. Bunu önlemek adına maskara uygulamadan önce göz kapaklarınıza baz sürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu