MaksatBilgi Kapak Şubat 2015 – Philip Seymour Hoffman

instagram takipçi hilesi
maksatbilgi_subat2015
MaksatBilgi Şubat 2015 Kapağı

İçindekiler:

Giriş

Merhabalar değerli okurlarımız.Bildiğiniz üzre kapak projemizi her ay ve o ay’ı hatırlatacak veya o ay’da anılmış kişileri ön planda tutuyoruz.Bu yüzden ,hayatta olmayan kişileri her ay kapak yapmaya çalışıyoruz.Bizi takip edenler veya bir kaç kez görenler için cevabını verelim dedik.Unutulan kişileri hatırlatmak.Ha evet!Hatırlıyorum dedirtmek için.Biraz da özlem gidermek için belki de.Hayatta olan kişiler de önemli.Zaten kapak yaptığımız kişileri baktığınızda hayatta olanları da yaptığımızı göreceksiniz.

MaksatBilgi ,iyi bir yere doğru gidiyor.Yaptığımız her işin arkasındayız!Kapak Projesi bizim yaptığımız işler arasında en önemli projelerden biri.Çünkü biz bir blog sitesi değiliz!Ya da mega trend bir web sitesi de değiliz!Haber sitesi hiç değiliz!Sitemlerimizi ya da bugün neler yaptığımızı anlatan bir yazı yazarak bir günlük sitesi de değiliz!Biz sadece kendine has üsluba sahip MaksatBilgi’yiz!Bunları birden bire niye yazıyorsunuz derseniz; birçok geri bildirim alıyoruz.Bu istek veya önerilerde veya şikayetlerde bizim tarzımızı anlamadıklarından ileri geliyor.MaksatBilgi’de aylık haftalık editörden köşesi yaparak derdimizi anlatabiliriz belki de.Ama dedik ya işte günlük tutmak için açmadık bu siteyi.Biz sadece araştırarak ve bol içerikli bir bilgi sitesi inşa etmek istedik.Bu işi başalayalı bir sene geçmesine rağmen hala eksiklerimiz olduğunun farkındayız!Tabi bu bizim yapmak isteyip de yapamadıklarımız açısından…Bilgi yazılarının azlığı da bizim için bir kusur.Yavaş yavaş daha derinden ilerlemeye devam ediyoruz.Bilgi yazısı yazmadığımız günlerde yazdığımız bilgi yazılarını güncelleme yapıyor ve gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.Anlayacağınız boş durduğumuz bir gün yok!

Bu ay ki kapağımız, geçen sene aramızdan ayrılan; Philip Seymour Hoffman.

Detay

Philip Seymour Hoffman, 2 şubat 2014’te 46 yaşında aramızdan ayrıldı.Onu, 2005’te yazar Truman Capote’yi canlandırdığı Capote filmindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında oscar ödülünün sahibi olduğunda ilk kez tanımıştım.Sonraki filmlerini de izledim.Başarılı bir oyuncuydu!

Filmografisindeki filmlerinden bazıları Magnolia, Cold Mountain, Punch-Drunk Love, 25th Hour ve Scent Of A Woman’dır.23 Temmuz 1967’de Amerika’da dünyaya geldi. Yönetici olan babası Gordon S. Hoffman ve yargıç annesi Marilyn O’Connor’ın 4 çocuğundan biriydi. Jill Hoffman ve Emily Hoffman adlarında 2 kız kardeşi ve Gordy Hoffman adında bir erkek kardeşi vardı. 9 yaşındayken annesi ve babası boşandılar.1989’da New York University’s Tisch School of the Arts’tan güzel sanatlar dalında diploma aldı. Mezuniyet sonrası içki ve uyuşturucu bağımlılığı yüzünden tedavi gördü.

Sinema kariyeri ilk olarak 1990 yılında Law&Order dizisiyle başladı. Triple Bogey on a Par Five Hole (1991), Szuler (1992), My New Gun (1992) ve Leap of Faith (1992) filmlerinden sonra ünlü aktör Al Pacino’yla Scent Of A Woman’da birlikte oynama fırsatı buldu. Oskarlı Scent Of A Woman, filmdeki rol  küçük de olsa Philip Seymour Hoffman’ın tanınmasını sağladı. Bu yapımda oynaması için teklif almadan önce bir markette stok görevlisi olarak geçimini sağlamaya çalışan Hoffman, Scent Of A Woman’dan sonra bir oyuncu olarak ulaşabileceği noktaları elbette tahmin bile etmiyordu.Aktör, yeteneğini yardımcı rollerde gösterdiği performans ve zor karakterleri canlandırmadaki başarısıyla gösterdi. Çektikleri bağımsız filmlerle ünlenen usta yönetmenler Paul Thomas Anderson, The Coen Brothers, Cameron Crowe, Spike Lee, David Mamet, Robert Benton, Todd Solondz ve Anthony Minghella’la ile çalışma fırsatı bulan ünlü oyuncu, özellikle Paul Thomas Anderson’ın favori oyuncularından biri oldu. (Hard Eight, Boogie Nights, Magnolia, ve Punch-Drunk Love)

When A Man Loves A Woman, Twister, The Big Lebowski, Patch Adams, Flawless, The Talented Mr. Ripley ve Almost Famous gibi her birinin farklı izleyici profili olan, ancak oldukça başarılı yapımlarda rol aldı ünlü aktör. 1999 yılında Arabia We’d All Be Kings filminde oynarken tanıştığı kostüm tasarımcısı Mimi O’Donnell’la birlikte olmaya başladı.Amerika’daki 2000 yılı başkanlık seçimleriyle ilgili olarak çekilen “Last Party 2000 “ belgeselinde rol alan ünlü aktör, kariyerinde gösterdiği tutarlılıkla filmografisine yeni filmler eklemeye devam etti. Ancak daha çok yardımcı rolleri canlandıran Hoffman, en sonunda 2002’de başrolde oynayacağı Love Liza’da kamera önüne geçti. Filmin senaryosu erkek kardeşi Gordy Hoffman’a aitti.

Yine 2002’de Anthony Hopkins’in başrolünde oynadığı Hannibal Lecter karakterini perdeye 3. kez taşıyan, serinin son filmi Red Dragon ve Spike Lee yönetimindeki 25th Hour’da oynadı.2003’te rol aldığı Owning Mahowny filmi başrolde oynadığı ikinci filmdi.Aynı yıl mart ayında sevgilisi Mimi O’Donnell, çiftin ilk çocukları olan Cooper Alexander Hoffman’ı dünyaya getirdi.Nicole Kidman ve Jude Law’un başrollerini paylaştıkları oskarlı film Cold Mountain ve Along Came Polly gibi box-office filmlerinden sonra Philip Seymour Hoffman’ı oskar sahibi yapacak olan Capote geldi. Capote aktöre en iyi erkek oyuncu dalında kazandırdığı akademi ödülü dışında, tüm dünyada farklı festivallerden toplam 42 ödül aldı.

Philip Seymour Hoffman’nın Oscar Ödülünü alırken ki videosu

Wall Street Journal gazetesinin köşe yazarı Joe Morgenstern sonraları Hoffman’ın oyunculuğu için şunları söyleyecekti: “Daha önce hiç Philip Seymour Hoffman’ın ‘Capote’de Truman Capote’yi canlandırışı gibi birşey görmemiştim. Bay Hoffman, Capote’nin egzantrikliklerini ve ince, tiz sesini yakalamanın yanı sıra, bize bir edebiyat aslanının nasıl yırtıcı bir gazeteci kaplana, ayrıca utanmaz bir akıl çeliciye, korkusuz bir dedektife, acımasız bir manipülatöre ve sonunda konu aldığı kişilerden biri olan taş hırsızı Perry Smith’in ruh eşine dönüştüğünü gösteriyor.”Philip Seymour Hoffman, 2007’de vizyona giren olan Before the Devil Knows You’re Dead, Charlie Wilson’s War ve Synecdoche, New York filmleriyle ilgili olarak çalışmıştır.2008 yılında Charlie Kaufman’ın yazıp yönettiği “Synecdoche, New York” filminde ve ayrıca Meryl Streep, Amy Adams ile birlikte “Doubt” filminde rol almıştır.1999 yılından beri Sevgilisi Mimi O’Donnell’la birlikte yaşamaktaydı ve 3 çocuğu vardır. Cooper (d.2003), Tallulah (d.2006) ve Willa (d.2008)2013 yılında “Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak” filminde, Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson gibi oyuncularla birlikte oynadı.

Philip Seymour Hoffman, 2 Şubat 2014 tarihinde New York’taki evinde ölü bulundu.

maksatbilgi_subat2015
MaksatBilgi Şubat 2015 Kapak Afişi.

 Kaynaklar

Youtube

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu