MaksatBilgi Kapak

MaksatBilgi Kapak Nisan “Çocukların Abisi” Barış Manço

instagram takipçi hilesi
maksatbilgicom nisan kapak
MaksatBilgi Nisan Kapağı

MaksatBilgi Kapak Bölümümüze Bu ay Çocukların Bayramı olan “23 Nisan” için ayırdık.Nisan Kapağına da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla da aklımıza gelen birini kapak yapmak istememiz.Aklımıza gelen ilk isimlerden tabiki de hepimizin abisi , barış abi .Barış Manço ruhu şad olsun!

“7 den 77 ye “Adlı Programı ile hemen hemen 90 yıllarda çocukluğunu yaşamış bütün insanların anılarında bir Barış Abi yatar.

Şimdi O ekrana bir kez daha  bakalım:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UWInD0LJV-E

Not : Ülkemizde Youtube Kapalıdır. Youtube a giriş yapmak için, Youtube İcin Yeni Giris DNS Ayarı yazımızda nasıl yapacağınız hakkında bilgi vermektedir.

Bu bayram, TBMM’nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı ve 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılmasıyla, önce 1 Kasım olarak kabul edilen, sonra 1935’te 23 Nisan Millî Bayramı’yla birleştirilen Hâkimiyet-i Milliye Bayramı ile Himaye-i Etfal Cemiyeti’nin 1927’de ilan ettiği ve ilki Atatürk’ün himayesinde düzenlenen 23 Nisan Çocuk Bayramı’nın kendiliğinden birleşmesiyle oluştu. 1980 darbesi döneminde Milli Güvenlik Konseyi, bu bayrama resmî olarak “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” adını verdi.

Bilgisini de vererek Bütün Dünyadaki Çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını da kutlarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu