Alışveriş RehberiMaksatModa

Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın!

instagram takipçi hilesi

Pek çok kadın uzun bacaklı olmak ister. Fakat 20 yaşını geçtiyseniz artık boyunuzun uzama şansı kalmamış demektir. Genetiğinizi değiştiremezsiniz fakat basit birkaç yöntemle kısa bacakların kaderiniz olmasına engel olabilirsiniz.

Seçtiğiniz kıyafetler, ayakkabılar ve duruşunuzla bacaklarınızı olduğundan daha uzun göstermeniz gayet mümkün. Bu yüzden bacaklarım kısa diye üzülmeniz baya yersiz.

Karşıdan bakıldığında bacaklarınızı daha uzun ve seksi göstermek için size anlatacağımız birkaç basit yöntemi uygulayabilirsiniz. İşte size bacaklarınızı olduğundan hem daha uzun hem de daha güzel gösterecek tavsiyeler!

Yüksek Bel Kıyafetler

yuksek bel pantalonlar giyin

Eğer bacaklarınız kısaysa giyim tarzınıza yüksek bel pantolon ve etekleri ekleyin.. Çünkü bu tip kıyafetler direkt olarak göze hitap eder ve belinizi normalden daha yüksekten başlıyor gibi gösterir. Yani seçeceğiniz bir yüksek bel pantalonla daha uzun bacak görünümüz sağlamanız mümkün.

Yüksek Topuklular

Eğer bacaklarım daha uzun görünsün istiyorsanız dolabınıza eklemeniz gerkeen diğer parçalar yüksek topuklu ve platformlu ayakkabılar . Çünkü bu ayakkabılar karşıdan bakıldığında bacaklarınız daha uzunmuş gibi bir algı yaratır.

Bu ayakkabılar ayaklarınızı da daha uzun gösterdiği için aynı zamanda baldırlarınız da daha uzun ve düzgün görünür. Fakat sürekli yüksek topuklu ayakkabı giymek zamanla eklemlerinize zarar verebileceği için sadece özel günlerde tercih edebilirsiniz.

Nude Ayakkabılar

nude ayakkabilarla bacak boyunuzu uatin

Ayakkabı seçerken nüde renkler tercih ederseniz bu sayede bacaklarınızda kesintisiz bir çizgi oluşturarak daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu renk tayt ya da pantalonlar giyerek de aynı algıyı yaratabilirsiniz.

Örneğin, siyah topuklu siyah çorap giymeyi deneyin. Bu tek renk görüntü, gözün bacaklarınız üzerinde hiç durmadan gezinmesini sağlar..

Ayak Bileği Kayışları

bilekten baglamali ayakkabilar giymeyin

Bacaklarınızı uzun göstermek için ayakkabı seçimi yaparken kayışlı ayakkabılardan kaçınmalısınız. Çünkü bileğinizi kavrayan bu yatay kayışlar, karşıdan bakıldığında gözleri duraksatır ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur.

Kısa Üstler

kısa üstler giyerek boyunuzu uzun gosterebilirsiniz

Uzun üst kıyafetler vücudunuzu kısaltır ve dolayısıyla bacaklarınızın da kısa görünmesini sağlar. Bu etkiden kurtulmak için daha kısa üstler tercih edebilirsiniz.

Eğer uzun bir üst tercih edecekseniz de pantolonunuzun ya da eteğinizin içerisine sokarak kullanın. Üstünüze de kısa bir ceket alırsanız işlem tamam demektir

Uzun Botlar

uzun bot ya da cizmelerle bacak boyunuzu uzatabilirsiniz

Diz üstü bot giydiğinizde karşıdan bakıldığında alt bacağınızdan zemine kadar temiz, kesintisiz bir görünüm yaratır. Benzer etkiyi diz üstü çizmelerle de daha az da olsa yaratabilirsiniz.

Aynı zamanda sivri uçlu botlar da bacaklarınızın boyunu aşağıya doğru uzattığı için bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu