Alışveriş Rehberi

En Güzel Salon Dekorasyon Fikirleri

instagram takipçi hilesi

Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden bir tanesi salondur. Bu sebeple daha derli toplu ve şık olması gerekmektedir. Salon dekorasyon fikirleri ile evinizin salonunu daha şık bir hale sokabilir, bu güzelliği başkaları ile paylaşabilirsiniz.

Günümüzde pek çok model ve renkte oturma grubu takımı bulunmaktadır. Her zevke ve tarza uygun modelleri bulmak oldukça kolaydır. Salonunuza oturma gurubu almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk önemli faktör, odanızın büyüklüğüdür. Aldığını eşyaların odanızı uzunluğuna ve genişliğine uygun olması gerekmektedir. Uygun olmayan eşyaların seçilmesi şıklık anlayışından oldukça uzak bir durumdur.

En Güzel Salon Dekorasyon Fikirleri

1- Duvarlarınızda Duvar Kağıdı Kullanın

Salon dekorasyon fikirleri, salonunuzun görünümü değişecek, sanki bütün eşyalar sıfırdan alınmış gibi olacaktır. Yukarıda kısa da olsa oturma grubu seçiminden bahsettim. Burada şunun altını çizmiştim. Ölçüler! Eğer ki yeni oturma grubu alacak bütçeniz yok ve eşyalarınız odanıza göre biraz büyük ya da küçükse endişelenmenize gerek yok.

Doğru duvar kağıdı seçimi ile odanınız daha büyük ya da daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Derinliğe sahip olan duvar kağıtları odanızın daha büyük görünmesine sebep olacaktır. Eğer ki odanız küçük eşyalarınız büyük ise derinlik hissi veren duvar kağıtları seçebilirsiniz. Sizin için aşağıya örnek bir duvar kağıdı bırakıyorum.

salon dekorasyon fikirleri

2- Zıt Nesneler Kullanın

Büyük, küçük, yuvarlak, kare vb. gibi objeler ile salonunuza canlılık katabilirsiniz. Bu objeler salonunuzda hareketlilik katacak ve şık bir atmosfer oluşturacaktır.

3- Kırmızı Renkten Kaçının

Salonlarda uzun süreli zaman geçirildiği için kırmızı renk tercih edilmesi tavsiye edilmez. Bunun sebebi kırmızı rengin çok baskın olmasıdır. Kırmızı enerji seviyesinin düşürecek ve stres hormonlarının salgılanmasına sebep olacaktır.

4- Mavi Rengi Tercih Edin

Mavi rengi daha çok mutfaklarda önerilse de salon içinde oldukça uygun bir renktir. Mavinin dinlendirici ve sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda mavi ve tonlarının sohbet isteğini arttırdığı belirtilmiştir.

5- Tarzınızı Belirleyin

En önemli unsur tarzdır. İlk başta tarzınızı belirlemeniz gerekmektedir. Hoşunuza giden ve beğendiğiniz aksesuarları seçin. Dekorasyon sektöründe tarz oldukça önemlidir. Salonlarda çok uzun vakit geçirildiği için tarz konusunun üzerinde daha fazla durulmalıdır.

Kendinizi daha rahat hissedeceğiniz tonlarda renkleri tercih edin. Tablolar, saatler, şık avizeler, çiçekler, küpler ve biblolar odanıza canlılık katacaktır. Salon dekorasyonu için önemli bir detay da halı seçimidir. Halınızın rengi ve türü eşyalar ile uyumlu olmalıdır. Halı seçerken zıt renler seçilmemelidir.

Sizin İçin Seçtiğimiz Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri ile ilgili videolar

 

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu