Kişisel Bakım

Kadınlar Özel Davete Giderken Nasıl Giyinmeli?

instagram takipçi hilesi

Bahar ayları ile beraber davetler ve düğünler artmaya başlar. Kadınlar adına düğüne ya da özel davete giderken kıyafet seçmek bazen kabusa dönüşmekte. Hem bedeninize uygun bir elbise seçmek hem de şık bir şekilde görünmek oldukça zor olabilir.

ozel davete giderken dikkat edilecekler

Peki, özel bir davete giderken nasıl giyinmeli? Özel bir geceye ya da davete giderken sizlere faydalı olacak bilgiler sunuyoruz.

ozel davete giderken dikkat edilecekler 3

İlk Vücudunuzu Tanıyın!

Oldukça zayıf olmak ya da fazla kilolu olmak moralinizi bozmasın. Yakın bir zamanda olan düğün ya da davet sebebi ile telaşa kapılmak yerine, vücudunuzun nasıl olduğunuza karar verin. Size uygun modellerin neler olduğunu düşünmelisiniz. Vücudunuzda beğenmediğiniz yerleri, ince gösteren renkler ile kamufle etmeye çalışın.

En güvendiğiniz yerleri ise ortaya çıkarmaktan korkmayın. Önemli, olan şikayetçi olduğunu bölgeleri kapatıp, vücudunuzu kusursuz gösterecek elbiseyi bulmak olacaktır.

ozel davete giderken dikkat edilecekler 4

Feminen ve Rahat Olmaya Çalışın!

Rahatlığı ve feminenliği bir araya getirmek zor gibi görünüyor olsa da bunu en doğru bir biçimde kıyafetinize yansıtmak sizin elinizde olacaktır. Gidecek olduğunuz davetin önemini vurgulamak için zarif seçim yapmanız gerekli. Şık, dantelli elbiseler ya da payet işlemli elbiseler, dikkat çekici ve rengarenk aksesuarlar feminen bir tarz oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Fakat, baş etmekte zorlanacak olduğunuz riski seçimlerden de uzak durmanız gerekli. İlk önceliğiniz geceyi rahat ve keyifli geçirmek olacaktır. Bunun adına uzun kuyruklu elbiseler, aşırı dekolteleri tercihlerinizin dışında bırakmalısınız.

ozel davete giderken dikkat edilecekler 2

Davetin Konseptini Unutmayın!

Giyecek olduğunuz kıyafete karar vermeden önce katılacak olduğunuz davetin konseptini mutlaka öğrenmeniz gerekli. Resmi bir davet ise uzun ve ağır bir elbise, yarı resmi bir davet ise daha zarif ve ipek bir elbise, sadece bir davet içinse kısa ama tarz bir elbise tercih edebilirsiniz. Yaz düğünlerine giderken de rahat ve uçuş uçuş elbise keyifli anlarınızda size eşlik edebilir.

ozel davete giderken dikkat edilecekler 5

Dekolteyi Abartmayın!

Eğer fazla kilolara sahipseniz dekolte konusunda dahi temkinli olmanız gerekir. Yanlış dekolteli elbise giymek basit ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Doğru ve ölçülü bir dekolte ise tüm dikkatleri üzerine çekere, beğenmemiş olduğunuz yerleri geri plana atmanıza yardımcı olur. Bu yüzden dekolteyi vücudunuza en güvenmiş olduğunuz yer neresi ise orada kullanmanız gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu