Kişisel Bakım

İnstagram Makyajı Nasıl Uygulanır?

İnstagram Makyajı İçin Öneriler

instagram takipçi hilesi

Sosyal paylaşım sitelerinde popüler olan instagramda birçok kızı farklı ve özel makyajlar ile görüp hayranlık duyabiliriz. Ağır olduğu kadar yüzünüzde nasıl duracağını da merak edebilirsiniz. Aslında yaptıkları teknikler ile yüzlerindeki kusurları örtmeyi başardıkları için çoğunun gerçek makyajsız hallerini gördüğünüzde bu gerçekten o mu diyebilirsiniz. Şaşkınlıkla baktığınız bu kızlar gerçekten makyajın tekniklerini iyi bilen insanlardır. Bu makyajlar insanı o kadar değiştiriyor ki gerçekten bambaşka biri olup çıkıyorsunuz.

 Sizde daha çarpıcı ve değişik görünmek bu teknikleri bilmek mi istiyorsunuz? O zaman instagram makyajı nasıl yapılıyor tekniklerini öğrenerek sizde öğrenip uygulayabilirsiniz. Genelde Amerikalı olan bloggerların yaptığı ve birçok kızın takip ettiği makyajlar instagram makyajı olarak adlandırılmaktadır. Kendinizde deneyebileceğiniz makyajın sizde nasıl bir değişime yol açtığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

59ba36332269a213f438efea

Adım Adım İnstagram Makyajı

Özenle yapmanız gereken makyaj özel zaman gerektiren ve özenle yapılması gereken bir makyajdır. Öncelikle cildinizin makyaj için eski makyajdan temizlenip arındırılmış olmuş olması gerekir. Makyajının güzel olması ve bariyer görevi açısından primer denilen makyaj bazının uygulanması gerekir. Cildinize uygun olan tonda fondöten uygulaması çok önemlidir.

Cilt tipine uygun olan ürünleri kullanmak oldukça makyaj tekniğinde önem taşımaktadır. Kuru ciltlerde ıslak fondöten bitişli olanları tercih etmek gerekmektedir. Fondöteni cilde iyice yedirdikten sonra cilt ile uyum sağlaması için oturmasını bekleyin. Bu uygulamadan sonra göz altına uyumlu olan 1 ton açık renkte göz altı kapatıcı ürünü uygulayın ve 2 dakika bekleyerek baking uygulaması için hazır olun.

Makyajın pişirilmesi anlamında olan baking ile kusursuz bir makyaja başlayabilirsiniz. Toz pudra ya da bebek pudrasının kullanımı ile yapacağınız uygulama sonrasında nemli bir süngeri pudraya batırıp göz altı ve çene kemiği T bölgesine uygulayabilirsiniz. Daha sonra fırça ile pudrayı yüzünüze dağıtabilirsiniz.

582d9b1adccf9 1

Kontür Uygulama Strobing  

Fondöten ve pudradan sonrasıra kontür uygulamasına geldi.Kontür stick’i ile çene, şakak bölgesi, dudak, burun, gözaltı ve göz kapağı üstüne uygulayıp dağıtın. Aydınlattığınız cildinizden fazla stick’i süngerle dağıtabilirsiniz. Stekerların aydınlatmasından yararlanmak için burun ucu, elmacık kemikleri, dudak çukuru, göz pınarı, kaş üstü kaş üstü ve kaş kemiklerine aydınlatıcı stick ile ışıltı katmanız mümkün. Ten makyajını da hallettikten sonra göz makyajına geçebilirsiniz.

582d9de112f03

Göz Makyajı İçin Eyelener+Buğulu Gözler+ Takma Kirpik

Sıra en önemli bölge olan göze geldi. Nude tonlarını tercih ederek doğal tonlardan oluşan renkleri göze kullanabilirsiniz.Gözleri buğulu göstermek için bu tonlar oldukça önemli. Seçilen tonla göz makyajını da yaparak eyelener ve takma kirpikler ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Takma kirpik istemiyorsanız güzel bir rimel ile kirpiklerinizi daha uzun gösterebilirsiniz.

6edd85a9c2c19d3894f619097f99bc80

Dudak Makyajı İçin Mat Likit Ruj+ Dudak Kalemi

Dudak hatları ince ya da kalın olabilir. Makyaj uygulması ile yapacağınız hileler sayesinde dudaklarınızın daha olgun olmasını sağlayabilirsiniz. İlk önce dudaklarınızın makyaj için hazır olmasını sağlayın. Dudak için kullanılmayan fırça ile dudaklarınızı fırçalayarak peeling etkisi yaratın. Daha sonra nemlendirici kullanarak ardından dudak kalemini kullanabilirsiniz.. Dudak çevresini belirledikten sonra dudak çukuruna doğru taşırıp diğer kısımları normal çizgiden kalemle çizebilirsiniz. Nude tonlarda ruj tercih ederek instagram makyajınızı hazır hale getirebilirsiniz.

maxresdefault 3

Alternatif :Instagram Makyajı | Amerikan Tarzı Makyaj (video)

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu