Maksat Yazmak

İhanetin Bedeli

instagram takipçi hilesi

Yıl 1919, Kurtuluş savaşı başladığında, Osmanlı devletinin himayesinde olan Suriye ilk ihanet eden ülke olmuştur.Fransızlarla beraber olup Osmanlıya savaş açmışlardır. Yani Müslüman olan din kardeşinin yanında değil ! Fransız ordusunun yanında yer almayı tercih etmiştir.Nedeni ise Fransızlar Suriye  ve Arabistan’a Osmanlı’yı bitirelim size tam bağımsız devlet kurmaya sözü veriyoruz demesidir.Ama savaştan sonra sözlerini tutmamış ve Arap topraklarını, Fransız ve İngiliz sömürgesine almışlardır.

Bu sömürge 1946 yılına dek sürmüştür. Tabi ki ihanet sadece Suriye ile sınırlı kalmamıştır. Sudi Arabistan Mısır,Irak ,İran Yemen yani açıkçası tüm Arap alemi, saygı ile andığım albay Kaddafi haricinde arap aleminde bizi sırtımızdan vurmayan kalmamıştır.

kaddafi-ve-libya-maksat-yazmak

Peki sonucunda ne olmuştur. Bu ihanet arap dünyasına ne kazandırmıştır. Arap dünyasına demokrasimi geldi.Hayır özgürlükler ülkesi mi oldu hayır eğitim tavan mı yaptı. Hayır bu ihanetten kazandıkları tek şey kan ve gözyaşı oldu . Irak parçalandı. Ortalık kan gölü mısırda kan durmuyor Suriye desen tam bir muamma kaça bölünecek belli değil. Halen akıllanmadılar!

suriye-bolunme

Neden mi ?Arapların her ihanetini bu güne kadar gelen tüm siyasiler yani bütün hükümetler hoşgörü ile karşıladı ve halen ısrarla hoş görüyü devam ettirmekteler. Tek savunmaları,din kardeşiyiz böyle kardeşlik mi olur? Olmaz olsun böyle kardeşlik!

 

Din kardeşiyiz diye sınırlarımızı açtık, sınırları açmamız ülkede büyük bir güvenlik zafiyetine yol açtı . Kendi vatandaşlarımızın can güvenliği kalmadı. Yeter artık ! Aklınızı başınıza toplayın! Dünyada hiçbir ülke bunu yapmadı. Bu gelenlerin içinde Pkk’lısı Işid’lisi canım ülkemin içinde cirit atıyor.Yeter artık bu hatalar zincirini durdurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu