Maksat YazmakTarih

Osmanlı Sevdalıları

instagram takipçi hilesi

Son günlerde bir Osmanlı sevdası aldı başını gidiyor . Bu Osmanlı sevdası Atatürk gibi bir devlet adamını ayyaş diyebilecek, seviyeye kadar taşımış bir boyuta kadar getirdi . Atatürk gibi bir devlet adamını ayyaş diyenler, bu yazımı okuduktan sonra da Osmanlı sevdalısı, olmaya devam ediyor ise söylenecek söz yok demektir.

Önce sevdalısı oldukları, Osmanlı ya bir bakalım ecdadımız diye övgüyle yere göğe sığdıramadığımız padişahlara bir bakalım. Tarihimizin en çok okunan Fatih Sultan Mehmet ‘ten başlayalım : kardeşlerini öldürmek için kanun nağme çıkaran kardeş katli, olmayı meşrulaştırmak için kanun çıkaran bir padişah’tır. Öyle bir devlet adamıdır ki hamile cariyeleri kundaktaki erkek çocukları ​bile öldürecek kadar cani olabilmiştir.

fatih

Fatih’in annesi kimdir Maria despina Sırp asıllı bir kadın Fatih tahta çıktıktan sonra annesi, Sırbistan’a gitmek istediği için annesini Sırbistan’a gönderir.  Neden biliyor musunuz?  Annesi halen Müslüman değildir. Dedesi ölünce annesini tekrar ülkeye getirdi. Nereye biliyor musunuz?  Selanik.  Neden orada Ayasofya manastırı bulunmaktadır. Ayasofya manastırını ve çevresindeki araziyi, bir fermanla annesi ne tahsis ediyor . Bununda sebebi fermanın da var diyor ki bu devrin ve hristiyan aleminin en yüce hatunudur.

Benim anam despina onun hatrına, manastırın içinde yaşayan halkların yani Hristiyan aleminden vergi alınmayacak. Bunun anlamı, Türklerden vergi alın ama anamın dininden olanlardan almayın. Bizim bildiğimiz adı hüma Sultan’ dır. Hüma Sultan bu manastırda rahibe hayatı yaşayarak bir Ortadoks olarak ölmüştür .

huma hatun
Hüma Hatun

Fatih Sultan Mehmet ‘in mezarı nerede? Fatih camiinde​.  Neden orada biliyor musunuz?  Şehrin kurucusu olarak bilinen kostantinin de mezarı oradadır da ondan.  Aynı zamanda da Hristiyan aleminin ilk kilisesi havariler kilisesi de oradadır .Yani yere göğe sığdıramadığımız padişah vasiyeti üzerine havariler kilisesinin olduğu yerde gömülmüştür. Neden mi ? Fatih Sultan Mehmet kendisini Osmanlı padişahı olarak değil, Roma imparatoru olarak görüyor olması olabilir mi acaba?

Çok sevilen Selim’e Beyazıt’ in oğlu  Selim’in ret ettiği doğu toprakları Müslüman toprakları Selim Osmanlı imparatorluğunun genişletmek için kardeş kanı döken bir zalim. Araplar onun için sırtımızdan vururlar fırsat buldukça. Selim bazı din adamlarını  hazreti Ali ye inananlar Kızılbaştır katli vaciptir diye fetva verdirmiş ve bu şekilde tepki almadan Müslüman kanını rahatça dökmüştür.

İşte sizin Osmanlı sevdanız ! Son olarak ta şunu söylemek istiyorum; Osmanlı padişahlarının hiç birinin anası yücelerin yücesi bir Türk kadını değildir. Atatürke ayyaş deyip bunlara sevdalananlara sözüm bilesiniz. Bütün Osmanlı padişahları Osman bey hariç, hepsi kırma ve Osmanlı paşalarının hemen hemen hepsi devşirme. İçlerinde Türk olan nadir valileri de öyle Osmanlı padişahları övüp Atatürk’e ayyaş derken iyi araştırın.  Osmanlı’da başta olanlar devşirme ve kırık ama halk Türk oğlu Türk’tü.

Halka olan saygımızdandır Osmanlı ya sahip çıkmak.  Padişahların lalaların paşaların hatrına değildir. Bilesiniz ki ne Atatürk’e laf söyletiriz ne de onun kurduğu cumhuriyete ne de anayasanın ilk dört maddesine.

ANAYASANIN İLK DÖRT MADDESİ

Anayasalar Böyle Yazılmıyor

  • I. Devletin Şekli

Madde 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

  • II. Cumhuriyetin nitelikleri

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

  • III. Devletin bütünlüğü, resmi dili, bayrağı, milli marşı ve başkenti.

Madde 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ayyıldızlı al bayraktır.

Milli marşı ‘İstiklal Marşı’ dır.

Başkenti Ankara’dır.

  • IV. Değiştirilemeyecek hükümler

Madde 4- Anayasanın 1’inci maddesindeki devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3’üncü maddesindeki hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Sağlıcakla kalın!

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu