Maksat YazmakPolitika

Namludaki mermi

instagram takipçi hilesi

Ben henüz on yaşında bir çocuk, umutlu ve mutlu bir çocuktum. Bizim buralarda köy düğünleri olurdu .Üç gün sürerdi. Cuma,cumartesi,pazar . Pazar günü gelin alması yapılırdı . Herkes üç gün boyunca silah atar; o barut kokusunu özlemle içime çekerdim. Bir gün bende namluya mermi sürüp,gelin almasına gideceğim günleri hayal eder ve bu hayalle mutlu olurdum. Ta ki 25 kasım 1978 yılına kadar …

Şimdi diyeceksiniz ki bu tarih neyin tarihi . Bu tarih, mutluluğa gölge düşüren,göz yaşlarının akacağının sinyallerini veren tarihtir. Ne olmuştur bu tarihte ? Yıkılan bir Osmanlıdan yeni bir cumhuriyet doğmasından, hem İslam hemde laik bir cumhuriyetin kurulmasından rahatsız olan devletler; PKK terör örgütünü kurmuşlardır.

kibris harekati

Ben o gün bugündür namluya sürdüğüm, her mermide şehitlerimizi düşünür üzülürüm.Neden böyle bir örgüt kuruldu? Önce bunu dikkate almak gerekir. Çünkü TC beklenmeyen bir harekât yaptı . Kıbrıs çıkartması haklı bir sebeple.  Bunu sindiremeyen Yunanistan NATO’nun askeri kanadından çekildi .Daha sonra dönmek istediyse de o zamanki siyasiler buna veto haklarını kullanarak engel oldular.

nato

Bunun değişmesi için İsrail ve Amerika PKK terör örgütünü kurdu . Bu da yetmemiş gibi içeride sol sağ kavgası başladı . Gençlerimizi birbirine kırdırdılar. Çünkü tek çareleri vardı ; askeri bir darbe ! 1980 darbesinin tek bir sebebi vardır;  o da Yunanistan’ nın NATO’ya dönmesini sağlamak ve bunu başardılar .

1980 darbesinden sonra gelen iktidar Yunanistan’ ın NATO ya dönmesini sağlamak için veto haklarını kullanmayarak , Yunanistan’ın tekrar NATO ya dönmesini sağladı. Olan bizim genç firmalarımıza gençlerimize oldu . 1980 yılı Şubat ayında Yunanistan tekrar NATO üyesi oldu. Aydınlarımız sayesinde sağ sol kavgasından çabuk sıyrıldık.  Ama PKK terör örgütünü ne hikmetse bir türlü bitiremedik ve halen kanayan bir yara olarak karşımızda duruyor.

el nusra

Bu da yetmemiş gibi El-Nusra ve Işid’i kurdular ! Amaç Türk’leri zayıflatmak TC’ni köşeye sıkıştırmak. Bizi yönetenler halen bu senaryoyu çözmekten acizler! Öyle bir hale geldik ki sanki gözlerinize mil çekildi.  Ben Ortadoğu projesinin eş başkanıyım diyen bir siyasetçinin arkasında, duracak kadar ne ara cehaletle düştük.Bir anlam veremiyorum . O da bir insan hata yapıyor olabilir.  Birileri ona doğru olanın bu olduğuna ikna etmiş olabilir.

Eğer bu hataları yapanların arkasında durmaya devam ederseniz, bu kişiler halen doğru yaptıklarını sanıp, hata yapmaya devam edecekler. Detaylara fazla girmeden yüzeysel olarak anlatmaya çalıştım. Uyanın uyanın ki tekrar namluya sürdüğümüz , her mermiden zevk alalım. O barut kokusunu özlemle içimize çekelim hüzünle değil attığımız her mermiden zevk alalım.

Sağlıcakla kalın

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu