PolitikaYerli Kadın Ünlüler

Melek Mızrak Subaşı Kimdir?

Game of Thrones dizisinin "Targaryen" karakterine benzeyen belediye başkan adayı

instagram takipçi hilesi

Melek Mızrak Subaşı
Tam adı: Melek Mızrak Subaşı
Doğum tarihi: 1988
Doğum yeri: Razgrad, Bulgaristan
Boyu:
Burcu:
Ailesi:
Eşi: Berat Subaşı
Çocuk (ları): Bir kızı çocukları var
Mesleği: Mimar, Politikacı
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Melek Mızrak Subaşı Kimdir? Melek Mızrak Subaşı, Game of Thrones dizisinin “Targaryen” karakteriyle özdeşleşmiş tarzıyla gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partisi Bilecek Belediyesi başkanıdır.

Melek Mızrak Subaşı, 1988 yılında (tam tarihi belirtilmemiş kaynaklarda) Razgard, Bulgaristan’da dünyaya geldi. Bir yıl sonra 1989 tarihinde techir süreci sebebiyle, ailesi Bilecik şehrine göç ettiler.

Eğitiminin ilk, orta ve lise dönemini Bilecek’te tamamaladı. Üniversite eğitimi için ise asıl memleketi olan Bulgaristan’ta Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeodezi Üniversitesinde mimarlık okudu. Burada lisans eğitimini ve yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Eğitim hayatını başarıyla bitiren Subaşı, Türkiye’ye döndüğünde mimarlık ofisi açtı. Tabi biz onu mimarlığıyla tanımıyoruz. 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde İyi Partiden seçilen Belediye başkanı Semih Şahin’in seçilmesiyle, Bilecik belediye başkan yardımcılığı yaptığı sürede kendini ve yerel halk tarafından tanınan biri oldu. Ancak ülke tarafından popüler biri olmasına atılan ilk adım oldu.

Belediye başkan yardımcılığının yanı sıra, İmar komisyon başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı, Kent Estetik Kurulu Asil üyeliği, Bilecik kadın kooperatifi yöneticiliği gibi görevleri de icra etti.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in rüşvet iddiası üzerine, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Başkan vekili olarak Muharrem Tüfekçioğlu seçilmişti. Muharrem Tüfekçioğlu’nun da “Orman alanlarının işgali, ormandan faydalanma” suçundan 1 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu olay sonrasında yeniden başkan vekili seçimine gidildi. CHP’li Melek Mızrak Subaşı 8 Nisan 2022 tarihinde iki tur sonucunda başkan vekili seçildi.

Ocak 2023 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Bilecik’in Bozüyük ilçesinden yapılması planlanmış olan  “Kurtuluş Savaşı Anı Evi ve Seyir Terası” projesinin temel atma töreninde Ekrem İmamoğlu ile çekilmiş fotoğrafıyla gündeme oturdu. Game of Thrones dizisinin “Targaryen” karakteriyle özdeşleşmiş tarzıyla gündemde bir süre adı geçti.

Gündemde yer alırken böyle yakıştırma bulunan kitlelere karşı da “İltifatlarınız, esprileriniz ve güzel yorumlarınızı görüyor, herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Unutmadan, Winter Is Coming!” şeklinde tweet attı.

Bilecik Belediye Başkan vekili görevi Ocak 2024 tarihinde sona erdi.

Melek Mızrak Subaşı iş insanı olan Berat Subaşı ile evli. Bir kız çocukları var.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Subaşı, CHP’nin Bilecik Belediye Başkan Adayı oldu.

Melek Mızrak Subaşı instagram hesabı, twitter hesabı gibi sosyal medya hesaplarına yukarıdaki künye bölümünden ilgili ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, hemen aşağıda videolarını ve fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Tıpkı diğer içeriklerimiz gibi “Melek Mızrak Subaşı biyografisi yeni gelişmeler ışığında güncellenecektir.

Melek Mızrak Subaşı’nın Yaptığı Görevler

  • Bilecik Belediye Başkan Vekili
  • İmar komisyon başkanlığı
  • Meclis Divan Katipliği
  • Bilecik Belediyespor Başkanlığı
  • Kent Estetik Kurulu Asil üyeliği
  • Bilecik kadın kooperatifi yöneticiliği

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu