Yerli Erkek Ünlüler

Hasan Biltekin

Hasan Biltekin Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hasan biltekin 1
Tam adı: Hasan Biltekin
Doğum tarihi: ??. ??. 1994
Doğum yeri: Kapadokya, Nevşehir, Türkiye
Boyu: 1,84 m
Burcu: 
Ailesi: 
Sevgilisi: Hülya Acar
Çocuk (ları): 
Mesleği: Aşçı
Aktif Yılları: 2021 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi

Hakkında

Hasan Biltekin Kimdir? Hasan Biltekin, aşçıdır. 2021 MasterChef Türkiye kadrosunda yer almaktadır.

Hasan Biltekin, 1994 senesinde Nevşehir, Kapadokya’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Üniversite eğitimini Nevşehir Hacı Beştaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu‘nda tamamlamıştır.

Lise zamanlarından bu yana mutfakta yer almaktadır. Pek çok gastronomi yarışmasına katılmış ve 18 ödül kazanmıştır. Aynı zamanda Nevşehir Belediyespor‘un da şefliğini yapmaktadır.

Biltekin, 2016 ve 2018 yılları arasında ATV’de yayınlanan başrollerinde Emrah ve Burcu Kıratlı‘nın rol aldığı “Aşk ve Mavi” isimli dizide bir bölümde figüran olarak rol almıştır.

2020 yılında MasterChef Türkiye yarışmasına girmek için elemelere girdi. 3 evet alarak 2. tura geçti. Fakat annesi rahatsızlandığı için diğer elemelere geçemedi ve yarışmadan ayrıldı. 2021 yılında annesi iyileştikten sonra tekrardan yarışmaya başvurdu ve bu sefer kadroya girmeyi başardı.

Hasan Biltekin’in MasterChef yolculuğun yakından bakacak olursak;

Hasan, ilk turda piramit tavuk yaptı. Somer tarafından hayır oy aldı fakat 2 evet ile bir üst tura geçti. Üçlü düelloda Yiğit ve Oğuzhan ile eşleşti ve balık çorbası hazırladı. Şeflerin kararıyla rakiplerini geride bırakarak bir üst tura geçti.

2021 MasterChef Türkiye’nin 36. bölümünde yarışmacılardan astarlı sütlaç yapmaları istendi. Hasan, Azize ve Samet en iyi tabağı hazırlayarak ana kadroya bir adım daha yaklaşan yarışmacılar oldular.

Şefler, 3 yarışmacıdan da demirhindi ile yaratıcı bir yemek hazırlamasını istedi. Hasan, demirhindi bonfile, Samet demirhindili balık tabağı, Azize demirhindi kebabı ve yaptı. Bu üçlü düelloda da kazanan Hasan oldu ve ana kadroya girdi.

Murat Boz‘a benzetilen Hasan, yarışmada da oldukça başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Yaptığı yemeklerinin büyük bir çoğunu Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde okuyan kız arkadaşı Hülya Acar‘a armağan etmektedir.

Hülya Acar, yarışmacılardan Dilara ve Pelin’i Hasan’dan kıskandığı iddia edildi. Hatta Acar, Hasan’a bir bileklik gönderdi ve yarışmacılara “Benim O” mesajı verdi.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=xXOI_U6gVsY

https://www.youtube.com/watch?v=ldPRx4-EvdA

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu