Yerli Erkek Ünlüler

Hakan Kurtaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hakan Kurtaş
Tam adı: Hakan Kurtaş
Doğum tarihi: 7 Eylül 1988
Doğum yeri: Oyuncu, Müzisyen, Yazar
Boyu: 1,9 m
Burcu: Başak
Ailesi:
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010’dan beri
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Hakan Kurtaş Kimdir? Hakan Kurtaş, müzisyen ve oyuncudur. Şu sıralar Muzice Doktor dizisinde canlandırdığı Doruk karakteri ile gündeme gelmiştir. Ancak 2010 yılından beri televizyon dünyasındadır.

Hakan Kurtaş, 7 Eylül 1988 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesi resim öğretmeni, babası çocuk doktorudur. Kendisinden küçük 2 erkek kardeşi vardır. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü okumuştur.

Hakan Kurtaş, üniversite eğitiminden önce profesyonel kulüplerde basketbol oynamıştır. Anthony Bova’nın Commedia Dell Arte ve Anke Gerber in Pandomim workshop çalışmalarına katılmıştır. Bir dönem Leman ve Uykusuz mizah dergilerinde karikatürleri yayımlanmıştır.

Hakan Kurtaş, ilk oyunculuk deneyimini 2010 yılında “Ezel” dizisi ile yaşamıştır. Bir Çocuk Sevdim dizisinde Sinan Harmangil rolüyle çıkış yapmış; “Umut Vadeden Oyuncu” ödülünü almıştır. 2012 yılında başrolünü Hatice Aslan ile paylaştığı “Vücut” filmi ile 18.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödüle layık görülmüştür.

2012 yılında tiyatro oyunculuğu yapmıştır. Boksör rolü için uzun süre boks eğitimi almıştır. Akbank 9. Kısa Film Festivali’nde “Kurmaca Kısa Filmler” kategorisinde yarışan “Meşakkat ve Karısı” kısa filminde oynamıştır. Sonraki yıllarda “A.Ş.K.”, “Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi”, “Analar ve Anneler”, “Seddülbahir 32 Saat” ve “Saruhan” gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.

2016 yılında bir sosyal sorumluluk projesi ve bir farkındalık filmi olan “91.1” isimli filmde oynamıştır. 2017 yılında Mehmet Günsür‘ün başrolünde yer aldığı “Martıların Efendisi” filminde rol almıştır. Aynı yıl “Bölük” isimli filmde bir askeri canlandırmıştır. 2018 yılında “Dolunay” dizisinde oynamış, müzisyenlik yönünü dizide de göstermiştir.  Yine 2018 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz ve Onur Saylak‘ın paylaştıkları “Çarpışma” dizisinde rol almıştır.

2018’de vizyona giren Umut Aral’ın filmi “İyi Oyun”da Kerem Bürsin, Mert Yazıcıoğlu ve Afra Saraçoğlu ile birlikte oynamıştır. Başrolleri Burcu Biricik, Musa Uzunlar, Buğra Gülsoy, Ceyda Düvenci, Cem Davran, Yiğit Kirazcı, Gökçe Yanardağ, Sermet Yeşil, Deniz Karaoğlu ve Orhan Güner‘in paylaştıkları “8. Gün” isimli dizide Rüstem karakterine hayat vermiştir. 2019 yılında Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ve Feyyaz Duman’ın başrolde olduğu “Kadın” dizisinde Cenk karakterini canlandırmıştır. Halen “Mucize Doktor”da oynamaktadır.

Hakan Kurtaş, 2013 yılında arkadaşları Ulaş Tuna Astepe ve Efe Tunçer ile birlikte “Bir Aralık” adlı müzik grubu kurmuştur. YouTube platformundaki kanalında şarkılarını yayımlamıştır. 2020 yılında Kalben ile beraber bir şarkı yapmıştır. 2019 yılında “Defo” isimli kitabı yayımlanmıştır.

Hakan Kurtaş, bir dönem Şükran Ovalı ile birliktelik yaşamış, ihanet nedeniyle Ovalı’dan ayrılmıştır. “Mucize Doktor”un senaristi Pınar Bulut ile aşk yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Hakan Kurtaş Rol Aldığı Diziler

 1. 2020 – Mucize Doktor (Doruk Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 2. 2019 – Kadın (Cenk Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 3. 2018 – Çarpışma (Demir Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 4. 2018 – 8. Gün (Rüstem Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 5. 2017 – Dolunay (Deniz Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 6. 2016 – Saruhan (İbrahim Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 7. 2015 – Seddülbahir 32 Saat (Nafiz Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 8. 2015 – Analar ve Anneler (Murat Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 9. 2014 – Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi (Sultan Abdülhamit Han Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 10. 2013 – A.Ş.K. (Kerem Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 11. 2011 – Bir Çocuk Sevdim (Sinan Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 12. 2010 – Ezel (Can Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Hakan Kurtaş Rol Aldığı Filmler

 1. 2018 – İyi Oyun (Arda Karakteri) (Sinema Filmi)
 2. 2017 – Bölük (Sinama Filmi)
 3. 2017 – Martıların Efendisi (Hakan Karakteri) (Sinema Filmi)
 4. 2016 – 91.1 (Soner Karakteri) (Sinama Filmi)
 5. 2012 – Vücut (İzzet Karakteri) (Sinema Filmi)

Hakan Kurtaş Ödülleri

 1. 2011 – 16. Sadri Alışık Ödülleri – Efes Özel Ödülü – Punk Rock
 2. 2011 – 18.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali – Umut Vadeden Erkek Oyuncu – Vücut
 3. 2012 – Oyuncular Sitesi Prestij Ödülleri – Umut Vadeden Oyuncu – Bir Çocuk Sevdim

Videoları

https://youtu.be/M_sKNkkldZk

Fotoğrafları

 

Selen Özcep

Büro Yönetimi mezunuyum. Öğrenmeyi ve günceli takip etmeyi seviyorum. En güçlü sevgi göstergesinin de en güçlü silahın da kelimeler olduğuna inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu