Yerli Kadın Ünlüler

Melisa Aslı Pamuk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Melisa Aslı Pamuk
Tam adı: Melisa Aslı Pamuk
Doğum tarihi: 14 Nisan 1991
Doğum yeri: Haarlem/Hollanda
Boyu: 1,76 m
Ailesi: Kadir Pamuk
Sevgilisi: Yusuf Yazıcı (2023)
Mesleği: Model ve Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Melisa Aslı Pamuk kimdir? Melisa Aslı Pamuk,14 Nisan 1991 yılında Hollanda’nın Haarlem kentinde dünyaya gelmiştir.Melisa Aslı Pamuk aslen İskendurun’ludur. Ailesi halen Hollanda’da yaşamaktayken kendisi ise İstanbul’da yaşamaktadır.Türk kökenli olup Hollanda vatandaşıdır.

Melisa Aslı Pamuk, daha 14 yaşındayken modelliğe merak salmış ve yapmıştır.Amsterdam Üniversitesinde Psikoloji eğitimi öğrencisiyken, güzellik yarışmaları yüzünden okulu dondurdu.  2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye’nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını aldı.

Tatil için geldiği İstanbul’da tesadüfen Miss Turkey’e başvurmasının ardından, 3 Haziran 2011 tarihinde yapılan Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışmasının da birincisi olmuştur. Daha sonra ise  Türkiye’yi 2011 yılının eylül ayında Brezilya’nın São Paulo kentinde, düzenlenen Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)’te temsil etti.

Pamuk, Türkçe, İngilizce, Flemenkçe (Hollandaca), Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilmektedir. 1,79 m boyunda olan Melisa Aslı Pamuk’un hobileri arasında; mankenlik, kitap okumak, yağlı boya resimleri yapmak ve dans etmek vardır.

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri aldı. 2012 yılında senaristi Şafak Sezer olan “G.D.O. Karakedi” adlı sinema filminde Şafak Sezer ile başrolde oynamıştır.

2014 yılında başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı Kurt Seyit ve Şura dizisinin İstanbul döneminde kadroya dahil oldu. 2014 yılında Tomris Giritlioğlu’nun hazırladığı “Her Sevda Bir Veda” adlı dizide Nik Xhelilaj, Elif Atakan, Devrim Evin, Cemal Hünal ile beraber oynadı.

Ekim 2015 ayında Star TV’de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün oynadığı “Kara Sevda” adlı dizide Zerrin Tekindor, Melisa Aslı Pamuk, Kaan Urgancıoğlu, Burak Sergen, Kürşat Alnıaçık da oynamıştır.

Bugün düzenlenen Altın Kelebek  2016 Ödüllerinde,“Pantene Yıldızı Parlayanlar” kategorisine seçilen üç güzelden biri oldu.

Güzel oyuncu Pamuk, Fransa’nın Lille takımında forma giyen Yusuf Yazıcı ile aşk yaşamaktadır.

Melisa Aslı Pamuk Filmleri ve Dizileri

  1. 2015 – Kara Sevda (Asu) (TV Dizisi)
  2. 2014 – Ulan İstanbul (Zeynep) (TV Dizisi)
  3. 2014 – Her Sevda Bir Veda (Azade) (TV Dizisi)
  4. 2014 – Kurt Seyit ve Şura (Ayşe) (TV Dizisi)
  5. 2012 – G.D.O. Karakedi (Elmas) (Sinema Filmi)
  6. 2012 – 2013 – Yer Gök Aşk (TV Dizisi)
  7. 2004 – Dat zit wel snor (Sinema Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
PinterestBiyografiYoutubeWikipediaGoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu