Yerli Kadın Ünlüler

Güzide Duran

Güzide Duran Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Güzide Duran Kimdir
Tam adı: Güzide Duran Aksoy
Doğum tarihi: 4 Ağustos 1980
Doğum yeri: Mersin, Türkiye
Boyu: 1,83 m
Burcu: Aslan
Ailesi: Yüksel Duran
Eşi: Adnan Aksoy
Çocuk (ları): Selin Aksoy, Emir Aksoy
Mesleği: Model, Oyuncu, Sunucu
Aktif Yılları: 1996 ile 2008 yılları arası.
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Güzide Duran Kimdir? Güzide Duran, manken oyuncu ve sunucudur. Bir döneme damga vuran popüler modellerden biridir. En son, eşi Adnan Aksoy ile evliliklerinin 13. yıl kutlaması ile gündeme gelmiştir.

Güzide Duran, 1981 Mersin’de dünyaya gözlerini açmıştır. 1995 yılında Mersin Hilton’un casino kapısında çalışmıştır. 1996 yılında “Best Model of Turkey” yarışmasında birinci olmuş ve taç giymiştir. Dönemin aranılan yüzü haline gelen Duran, “Amerika Elle”, “Amerika Vogue”,” Afrika GQ” dergilerine kapak olmuştur.

Güzide Duran; Redstar, Revlon, Replay, L’Oreal, Pantene ve Saks 5th Avenue’nun reklam yüzü olmuştur. Alman manken Heidi Klum’un sunuculuğunu üstlendiği  “Project Runway” moda tasarım yarışmasının Türkiye versiyonunda sunuculuk ve jüri üyeliği yapmıştır. 2001 yılında “Yeşil Işık” ve “90-60-90” ,2002 yılında da “Kurşun asker” filmleri ile sinema oyunculuğunu deneyimlemiştir.

Güzide Duran’ın İlker İnanoğlu ve Moris Kohen ile birlikteliği olmuştur. 13 Nisan 2008 tarihinde  mimar Adnan Aksoy ile evlenmiştir. Bu evlilikten Selin isminde kızları ve Emir adında çocuk sahibi olmuştur. Evlendikten sonra Amerika’ya taşınmış ve mesleği bırakmıştır.

Manken Ebru Destan, sosyal medyada “güzeller güzeli dostum Güzide’m Amerika’da Üniversite eğitimine başlamış. İç Mimarlık okuyor. Seninle gurur duyuyorum her zaman” paylaşımını yapmıştır. Bu paylaşımıyla Güzide Duran’ın  öğrenim hayatına geri döndüğü öğrenilmiştir. Eski manken, “Amerika’daki sağlık sistemine çok fazla güvenemediğimiz için Türkiye’ye döndük” açıklamasını yapmıştır.

Güzide Duran Oynadığı Filmler

  1. 2002 – Kurşun Asker (Konuk Oyuncu)(Televizyon Filmi)
  2. 2002 – Yeşil Işık (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
  3. 2001- 90-60-90 (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

Selen Özcep

Büro Yönetimi mezunuyum. Öğrenmeyi ve günceli takip etmeyi seviyorum. En güçlü sevgi göstergesinin de en güçlü silahın da kelimeler olduğuna inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu