Yerli Kadın Ünlüler

Müge Anlı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Müge Anlı 6
Tam adı: Müge Anlı
Doğum tarihi: 19 Aralık 1973
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.64 m
Ailesi: İhsan Anlı (baba)
Eşi: Burhan Akdağ (1993-2008)
Çocuk (ları): Lidya Müge Akdağ
Mesleği: Sunucu, Gazeteci
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Müge Anlı kimdir? Müge Anlı, 1973 doğumlu Türk televizyon sunucusu ve gazetecidir. İstanbul’da doğmuştur. Babası İhsan Anlı’dır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra Yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi’nde hukuk üzerine yaptı. 1998 yılında Burhan Akdağ ile evlenmiştir. Ancak 2008 yılında evliliklerini sonlandırmışlardır. Çiftin bu evlilikten Lidya isimli bir kız çocukları olmuştur.

Müge Anlı televizyon programcılığı kariyerine ilk olarak magazinle başlayadı. Bu program Şenay Düdek‘le Kanal D’de yaptığı Dobra Dobra adlı magazin üzerine sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı bir şovdur. Büyük ses getiren ilk projesinde başarıyı yakalayan Müge Anlı, bir sezon sonra Pakize Suda‘yla Kanal D’de çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra magazini bırakarak ATV ekranlarında Tatlı-Sert isimli bir tartışma programının sunuculuğunu yapmaya başlamıştır. 2008 yılında başlayan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı halen devam etmektedir. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan kişiler konu olarak ele alınır, işleyeni belli olmayan cinayetler aydınlatılmaya çalışılır.

Bu programa devam ederken diğer yandan da 2010 sezonunda ATV’de; bazı olaylardan ötürü yakınlarıyla görüşemeyen, birbirini bulamayan kişilerin konuk edildiği “Müge Anlı ile Mektubunuz Var” adlı programı hazırladı ve sundu. Bu program format olarak yıllar önce Sinan Çetin’in yapmış olduğu Film Gibi isimli programa çok benzemektedir.

Müge Anlı, 11 yıldır devam ettiği Tatlı Sert programıyla sabah kuşağının en popüler programları arasında yer etmiş, televizyon programcılık tarihinin en başarılı ve yüksek reytingli yapımlarından biri olmuştur. Her sabah yaşanan olaylarıyla 7’den 70’e var olan kitlesinin ilgisini çekerek izlenen, hakkında birçok video, caps yapılan program günümüzde en popüler işlerden biridir. Bazen yaşanan komik diyalogları bazen tüyler ürperten cinayetle dolu konularıyla herkesin takipçisi olduğu bir projedir.

2019 yılının yazında Atv ekranlarında yayınlanan Güven Bana isimli yarışma programını sunmuştur. Güven üzerine kurulu ve yarıştığı kişiye güvenmeye dayalı bir yarışma programı olan Güven Bana’nın ödülü tam 1 Milyon Türk Lirasıdır. 

Hem gazeteci hem hukukçu kimliğiyle yaptığı her programda başarıyı elinden bırakmayan Müge Anlı’nın daha çok uzun süre televizyonlarımızda bu tarz programlar yaparak faydalı işlerden elini çekmemesini umuyoruz.

Müge Anlı Programları

  1. 2006 – Dobra Dobra
  2. 2008 – Tatlı Sert
  3. 2010 – Mektubunuz Var
  4. 2019 – Güven Bana

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu