Yerli Erkek Ünlüler

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

instagram takipçi hilesi

kivanc-tatlitug-foto-galeri-8
Tam adı: Kıvanç Tatlıtuğ
Doğum tarihi: 27 Ekim 1983
Doğum yeri: Adana / Türkiye
Boyu: 1,87
Ailesi: Nurten Tatlıtuğ, Erdem Tatlıtuğ
Mesleği: Oyuncu, Model
Aktif Yılları: 2002’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
facebook-sayfasitwitter-hesabiinstagram-hesabi

Hakkında

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 yılında Adana’da doğdu. Ünlü oyuncu ve manken olan Tatlıtuğ, Edirneli bir anne ve Adanalı bir babanın çocuğudur. 2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. Fakat popülerliğini 2005’te başlayan oyunculuk kariyeriyle sağlamıştır.

İlk oynadığı Gümüş dizisi ile adından bahsettiren Tatlıtuğ, ardından Menekşe ve Halil adlı dizide oynamıştır. Fakat asıl çıkışını 2008 yılında yayınlanan Halid Ziya Uşaklıgil’in romanından esinlenerek dizi haline getirilen Aşk-ı Memnu dizisinde yapmıştır. Behlül karakteri ile başrolde oynamıştır. 2011 – 2013 yıllarında Kuzey Güney dizisinde Kuzey’i canlandırmıştır. Sonrasında Kurt Seyid ve Şura dizisinde rol aldıktan sonra şuanda Cesur ve Güzel dizisinde Cesur karakterini canlandırmaktadır.

Adana’da yaşadığı yıllarda Kıvanç Tatlıtuğ, “Fiskobirlik”, “Güney Sanayi”, “Çukurova Kulübü”, “Devlet Su İşleri” ve “Tarsus Amerikan Kulübü” gibi kulüplerde basketbol oynadıktan sonra Ülkerspor’dan teklif gelmesiyle bu teklifi kabul edip, 2 yıl burada oynamıştır. Ardından 1 yıl Beşiktaş, 1 yıl da Fenerbahçe’de oynadı. Tekrar Beşiktaş’a dönen Tatlıtuğ’un antrenman sırasında sakatlanmasının ardından basketbol kariyeri son bulmuş oldu.

Annesinin bir vitrinin camında gördüğü mankenlik ilanı ile mankenlik kariyerine başlayan Kıvanç Tatlıtuğ, 2002 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katılmış ve 1. olmuştur. Aynı yıl içerisinde Best Model of the World’e katılmaya hak kazandı ve bu yarışmayı da kazanan Tatlıtuğ, artık uluslararası camiada tanınan bir isim oldu. Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen teklifle Paris’e yerleşti ve 1,5 yıl orada yaşadı.

Özel Hayatı

2002 yılında Kainat güzel Azra Akın ile tanışan Kıvanç Tatlıtuğ, bu ilişkisini 2008 yılına kadar devam ettirdi. Daha sonra ayrılan çift 2011 yılında tekrar barıştı fakat 2013 yılının Şubat ayında ayrılma kararı aldılar. 1 ay sonra barışarak evlilik kararı verdiklerini duyurdular.

Azra Akın’dan ayrı olduğu 2009 yılında kendisinden 13 yaş büyük olan Meltem Cumbul ile bir ilişki yaşayan Kıvanç Tatlıtuğ, bu ilişkiyi Ağustos ayına kadar sürdürmüştür.

19 Şubat 2016 tarihinde stil danışmanı Başak Dizdar ile Paris’te evlendiler.

Kıvanç Tatlıtuğ Filmleri ve Dizileri

  1. 2016 – Cesur ve Güzel (Cesur Alemdaroğlu)(TV Dizisi)
  2. 2014 – Kurt Seyit ve Şura (Kurt Seyit)(TV Dizisi)
  3. 2013 – Kelebeğin Rüyası (Muzaffer Tayyip Uslu)(Sinema)
  4. 2011 Kuzey Güney (Kuzey Tekinoğlu)(TV Dizisi)
  5. 2010 – Oyuncak Hikayesi 3 (Ken)(Sinema-Seslendirme)
  6. 2010 – Ezel (Sekiz)(TV Dizisi)
  7. 2008 – Menekşe ile Halil (Halil Tuğlu)(TV Dizisi)
  8. 2007 – Amerikalılar Karedeniz’de 2 (Muzaffer)(Sinema)
  9. 2005 – Gümüş (Mehmet Sadoğlu)(TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GooglebiyografiYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu