blank
blank

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

Abone olblank

Kore dizileri, Türk sinemasına da ilham veren etkili senaryolarıyla oldukça ilgi görmektedir. Sizler için en çok ilgi gören 5 Kore dizisini sıraladık.

Chuno (The Slave Hunters) 2010

IMDb Puanı: 8,8

Aksiyon, Drama, Tarih

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

Ödüllü senaryoya sahip olan Chuno, aşk, dostluk, bağlılık, onur gibi konuları barındırıyor. Lee Dae-gil, kalbini köle olan Un Nyun’a kaptırır ve karşılık alır. Fakat kölelerin barındığı evin ateşe verilmesi, ikilinin bir araya gelmesini engelleyecektir. Evi ateşe veren Un Nyun’un ağabeyi, kardeşini de alarak oradan kaçar.

Hilleo (Healer) 2014-2015

IMDb Puanı: 8,7

Aksiyon, Komedi, Drama

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

Bir çeşit polisiye dizi olan Healer, adaleti sağlamak adına bir araya gelen arkadaşların mücadelesini konu alıyor. Bu arkadaş grubu yasal olmayan yayın istasyonuna sahiptir ve çok önceden yaşanmış bir davanın çözülmesi adına çalışmaktadırlar. Sürükleyici bir Güney Kore dizisi olan Hilleo, izşeyiciden tam not almayı başarmıştır.

İLGİLİ BİLGİ:   Netflix'in En Sevilen Dizisi Stranger Things (Dikkat Spoiler İçerir)

 

Shinui (Faith) 2012

IMDb Puanı: 8,4

Drama, Fantastik, Tarih

 En Etkileyici 5 Kore Dizisi

5 ödüllü Shinui dizisi, Kore tarihinin en iyi fantastik ve tarih dizileri arasında yer alıyor. Dizi, Ortaçağ ile günümüz arasında müthiş bir bağ kurarak bizleri 700 yıl öncesine götürmeyi başarıyor.

Eve dönmekte olan Gongmin (Goryeo Kralı) ve eşi Noguk (Yuan Prensesi) saldırıya uğrarlar. Saldırıda yaralanan ve ölümle mücadele etmek zorunda kalan Noguk, yaranın iyileşmesi için her yolu deneyecektir. Kraliyet danışmanı tarafından verilen tavsiye üzerine yaranın tek çaresi Cennet Kapısı olarak bilinen zaman tünelinden geçmektir.

 

Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice) 2013

IMDb Puanı: 8,6

Komedi, Drama, Fantastik

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

Jang Hye Sung, oldukça cesur bir avukattır. Çevresindekilerin düşüncesini anlama yetisine sahip olan Park Soo Ha ve eski polis Cha Kwan Woo güçlü bir grup oluşturarak adaletin peşinden koşarlar. Polisiye bir dizi olan I Hear Your Voice, bir katili yakalama mücadelesini konu alıyor.

İLGİLİ BİLGİ:   Tekrar Çekilse,İzlerim Diyebileceğiniz 17 Televizyon Dizisi

 

Kkotboda Namja (Boys Over Flowers) 2009

IMDb Puanı: 8,2

Komedi, Drama, Romantik

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

Boys Over Flowers, Kore dizileri arasında oldukça etkileyici bir yere sahiptir. Geum Jan-di, fakir bir ailenin kızıdır. Bir kahramanlık yaparak Seul şehrinin en pahalı kolejlerinden birine kabul edilmeyi başarır. Okulun oldukça zengin çocukları, genç kızı ezerek onun üzerinden eğlenmeye başlarlar. Bu zengin ve acımasız çocukların başında okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo da vardır. Herkesin çekinerek yaklaştığı Goo Jun-pyo, bir süre sonra genç kıza aşık olmaya başlar. Ancak Geum Jan-di, başka birinden hoşlanmaya başlamıştır bile. Bu kişi Goo Jun-pyo’nun en yakın arkadaşı Yoon ji-hoo’dan başkası değildir.

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı