Film & Dizi ÖnerisiListelerSinema ve TV

İzlemeniz Gereken En İyi Orijinal Amazon Prime Video Dizileri

Amazon Prime Video Dizileri Önerileri

instagram takipçi hilesi

2020 yılının Eylül ayında Türkiye’de kullanıma açılan Amazon Prime‘la hayatımıza giren Amazon Prime Video içerdiği dizi ve filmlerle Netflix’e rakip görülmüştür. Abonelik sistemiyle hizmet veren Prime Video, aynı rakipleri Netflix, Blu Tv, Apple Tv gibi birçok platformla benzer yapıda çalışmaktadır. Ancak Prime’ın farkı ve kullanıcıları cezbeden kısmı abonelik fiyatının diğerlerinden daha uygun olmasıdır.

Bizde eğer farklı tatlarda dizi arayışına giren izleyiciler varsa diye henüz çok büyük kitlelere ulaşmamış ama gerçekten kaliteli dizilerini sizler için araştırdık. IMDB puanları, izleyici yorumları en yüksek olan Amazon Prime Video platformunda bulabileceğiniz platformun orijinal en iyi dizilerini sizler için derledik. Şimdiden iyi seyirler!

Amazon Prime Video orijinal en iyi dizileri

Fleabag

Fleabag 1 685x375 1

 • Yayın: 2016 – 2019
 • Tür: Komedi, dram
 • IMDB: 8,7

Anne, baba tarafından şanssız bir durumda olan Londralı genç bir kadının, kendi ayakları üzerinde yaşayabilmek için gösterdiği mücadele ve problemleri absürt bir şekilde ele alınmıştır. Emmy ödüllü Fleabag dizisi, her kadının hikaye içinde kendisinden bir parça bulabileceğini öne sürmektedir. Dizinin oyuncu kadrosunda Phoebe Waller-Bridge, Olivia Colman, Sian Clifford yer almaktadır. Dizi Prime Video’nun Imdb puanı en yüksek orijinal yapımlarından birisidir.

The Boys

The Boys 2 685x513

 • Yayın: 2019 – Devam ediyor
 • Tür: Aksiyon, komedi, suç
 • IMDB: 8,7

Prime Video’nun en sevilen orijinal dizilerinden birisi de The Boys’tur. Diziye ilk bakış olarak klasik bir süper kahraman hikayesini andırsa da dizi zamanla izleyicinin aklında yer etmiş süper kahraman algısını bambaşka bir boyuta çeviriyor. The Boys’un dünyasında süper kahramanların da problemlerinin olabileceğini, normal insanlardan ahlaki boyutta farklarının olmadıklarını ve hatta yozlaşabileceğini göstermektedir.

Süper güçleri olan kahramanların kendi markalarının hatta ürünlerinin bulunduğu bir dünya düşünün. Her birinin bir yıldıza dönüşebildiği bu hikaye yozlaşmaya dair çok ince bir dünyaya kapılarını açmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosunda Karl Urban, Antony Starr, Jack Quaid yer almaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=06rueu_fh30&feature=emb_title

The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel 3 685x513

 • Yayın: 2017 – 2019
 • Tür: Komedi, dram
 • IMDB: 8,7

1958 senesinde geçen hikayede, Miriam ‘Midge’ Maisel adındaki genç bir kadının kendisini sekreteri için terk eden kötü bir komedyen olan kocasıyla yaşadıkları espri ve absürtlüklerle dolu hayatı anlatılmaktadır. Amerikan komedi türünün gelişimini geçmişten günümüze ortaya koyan ve hikayesinde bolca kadın erkek eşitsizliğine vurgu yapan bir dönem yapımıdır.

Bosch

bosch amazon 4 685x513

 • Yayın: 2014 – Devam ediyor
 • Tür: Suç, dram
 • IMDB: 8,4

Michael Connely’nin kitaplarından size tanıdık gelebilecek Dedektif Bosch’un, suç dünyasındaki hayatını konu alan bir dizidir. Dizi hayatını suçlularla mücadele ederek onları adalete teslim etmeye adayan bir dedektifin kendisini bir anda zanlı koltuğunda bulmasını konu almaktadır.

Amazon Prime’ın şimdilik  en uzun soluklu yapımlarından biri olan Bosch, suç dünyasına bambaşka açılardan bakan bir dedektifin hikayesini anlatmaktadır. Dizinin başrollerinde Titus Welliver, Jamie Hector yer almaktadır.

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu