Film & Dizi ÖnerisiListeler

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

instagram takipçi hilesi

Kore dizileri, Türk sinemasına da ilham veren etkili senaryolarıyla oldukça ilgi görmektedir. Sizler için en çok ilgi gören 5 Kore dizisini sıraladık.

En Etkileyici 5 Kore Dizisi

IMDb puanına göre en düşükten, en yüksek puana göre sıralanmıştır.

5- Kkotboda Namja (Boys Over Flowers) 2009

  • IMDb Puanı: 8,2
  • Komedi, Drama, Romantik

Boys Over Flowers

Boys Over Flowers, Kore dizileri arasında oldukça etkileyici bir yere sahiptir. Geum Jan-di, fakir bir ailenin kızıdır. Bir kahramanlık yaparak Seul şehrinin en pahalı kolejlerinden birine kabul edilmeyi başarır. Okulun oldukça zengin çocukları, genç kızı ezerek onun üzerinden eğlenmeye başlarlar.

Bu zengin ve acımasız çocukların başında okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo da vardır. Herkesin çekinerek yaklaştığı Goo Jun-pyo, bir süre sonra genç kıza aşık olmaya başlar. Ancak Geum Jan-di, başka birinden hoşlanmaya başlamıştır bile. Bu kişi Goo Jun-pyo’nun en yakın arkadaşı Yoon ji-hoo’dan başkası değildir.

4- Shinui (Faith) 2012

  • IMDb Puanı: 8,4
  • Drama, Fantastik, Tarih

 faith

5 ödüllü Shinui dizisi, Kore tarihinin en iyi fantastik ve tarih dizileri arasında yer alıyor. Dizi, Ortaçağ ile günümüz arasında müthiş bir bağ kurarak bizleri 700 yıl öncesine götürmeyi başarıyor.

Eve dönmekte olan Gongmin (Goryeo Kralı) ve eşi Noguk (Yuan Prensesi) saldırıya uğrarlar. Saldırıda yaralanan ve ölümle mücadele etmek zorunda kalan Noguk, yaranın iyileşmesi için her yolu deneyecektir. Kraliyet danışmanı tarafından verilen tavsiye üzerine yaranın tek çaresi Cennet Kapısı olarak bilinen zaman tünelinden geçmektir.

3- Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice) 2013

  • IMDb Puanı: 8,6
  • Komedi, Drama, Fantastik

IHearYourVoice

Jang Hye Sung, oldukça cesur bir avukattır. Çevresindekilerin düşüncesini anlama yetisine sahip olan Park Soo Ha ve eski polis Cha Kwan Woo güçlü bir grup oluşturarak adaletin peşinden koşarlar. Polisiye bir dizi olan I Hear Your Voice, bir katili yakalama mücadelesini konu alıyor.

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=Dz83-0y7mEg

2- Hilleo (Healer) 2014-2015

  • IMDb Puanı: 8,7
  • Aksiyon, Komedi, Drama

healer

Bir çeşit polisiye dizi olan Healer, adaleti sağlamak adına bir araya gelen arkadaşların mücadelesini konu alıyor. Bu arkadaş grubu yasal olmayan yayın istasyonuna sahiptir ve çok önceden yaşanmış bir davanın çözülmesi adına çalışmaktadırlar. Sürükleyici bir Güney Kore dizisi olan Hilleo, izleyiciden tam not almayı başarmıştır.

1- Chuno (The Slave Hunters) 2010

  • IMDb Puanı: 8,8
  • Aksiyon, Drama, Tarih

chuno

Ödüllü senaryoya sahip olan Chuno, aşk, dostluk, bağlılık, onur gibi konuları barındırıyor. Lee Dae-gil, kalbini köle olan Un Nyun’a kaptırır ve karşılık alır. Fakat kölelerin barındığı evin ateşe verilmesi, ikilinin bir araya gelmesini engelleyecektir. Evi ateşe veren Un Nyun’un ağabeyi, kardeşini de alarak oradan kaçar.

Eğer sizin de önerileriniz varsa, Kore Dizileriyle ilgili aşağıdan yorum yapmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu