Film & Dizi Önerisi

Türk Dizi Tarihinin En Kötü 10 Karakteri

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

instagram takipçi hilesi

Türk dizi tarihinde binlerce dizi izleyicilere sunulmuştur. Dizilerde gerçek hayatta karşımıza çıkan veya çıkması olası unsurlara karakterler aracılığıyla yer verilir. Geniş kitlelere hitap eden dizilerde genellikle başrol oyuncuları ve canlandırdığı karakter konuşulur. Ancak bazı karakterler vardı ki kendisinden nefret ederiz. Bu yazımızda kendisinden nefret ettiren dizi tarihinin en kötü karakterleri hakkında yazdık.

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri

1.Emir Kozcuoğlu – Kara Sevda

dizi tarihinin en kötü karakterleri

Emir Kozcuoğlu, Uluslararası Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi olan “Kara Sevda”nın karakteridir. Burak Özçivit ve Neslihan Atagül Doğulu’nun başrolleri paylaştığı dizide Emir Kozcuoğlu karakterine Kaan Urgancıoğlu hayat vermiştir.

Emir Kozcuoğlu karakteri, ana karakter Nihan Sezin’e saplantı derecesinde âşıktır. Yaptığı oyunlarla Kemal ve Nihan’ın kavuşmasına engel olur. Finalde Emir, Kemal ile birlikte kendini öldürür. Nihal, kızını yalnız büyütür.

2.Şahika Ekinci – Yasak Elma

dizi tarihinin en kötü karakterleri

Şahika Ekinci, başrollerinde Eda Ece, Şevval Sam ve Talat Bulut’un yer aldığı “Yasak Elma” dizisinin karakteridir. Şahika Ekinci karakterine Nesrin Cavadzade hayat vermiştir.

Şahika, herkesin kötülüğünü isteyen biridir. Yaptığı en küçük kötülük abisini eşinden ayırmasıdır. Şahika, bir adam öldürüp imzasını taklit ederek bütün malına sahip olmuştur. Gerekli gördüğünde zehir kullanmaktan çekinmeyen biridir.

3.Merve Aksak – Ufak Tefek Cinayetler

dizi tarihinin en kötü karakterleri

Merve Aksak, başrollerini Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Tülin Özen ve Mert Fırat’ın yer aldığı “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinin karakteridir. Karakteri, başrol oyuncularından Aslıhan Gürbüz canlandırmıştır.

Küçük yaşlardan beri insanları kontrol etmekten, yönetmekten zevk alan Merve Aksak’ın hedefi Sarmaşık adlı sitenin kraliçesi olmaktır. Bunun için eşi Serkan’ın ve kendi arkadaşlarını manipüle etmiştir. Eski arkadaşı Oya, Merve’den intikam almayı istese de Merve karşısında şansı azdır.

4.Ercüment Çözer – Behzat Ç

dizi tarihinin en kötü karakterleri

Ercüment Çözer de dizi tarihinin en kötü karakterleri arasında yer alır. Ercüment Çözer, başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, Berkan Şal ve Seda Bakan’ın olduğu “Behzat Ç” dizisinin karakteridir. Yan roldür ve Nejat İşler tarafından canlandırılmıştır.

Ercüment Çözer Behzat Ç.’nin düşmanıdır. Bir suç örgütü lideri olmakla birlikte saygın bir iş adamı kimliğindedir. Bir katil olmasına rağmen şirketi ve sahip olduğu para sayesinde çok saygı duyulan biridir. Karakter çok ilgi görmüştür. Öyle ki BluTV Ercüment Çözer karakteri için bir dizi oluşturmuştur.

5.Kudret Öztürk  – Avlu

dizi tarihinin en kötü karakterleri

Kudret Öztürk, başrollerini Demet Evgar, Ceren Moray ve Kenan Ece’nin paylaştığı “Avlu” dizisinin karakteridir. Kudret karakterine başrol oyuncularından biri olan Nursel Köse hayat vermiştir.

Kızının suçunu üstlenerek içeriye giren Deniz Demir’in dışarıya çıkmasını engellemek için iftira atmıştır. Sonradan Deniz’in kızının da hapishaneye girmesine sebep olmuştur. Birçok kişiye psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamıştır. Kendi oğlunun da sevdiği kadını öldürmesini sağlamıştır.

6.Cengiz Atay – Ezel

dizi tarihinin en kötü karakterleri

Cengiz Atay karakteri, başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere ve Tuncel Kurtiz’in oynadığını “Ezel” dizisine aittir. Cengiz Atay karakterini başrol oyuncularından biri olan Yiğit Özşener oynamıştır. Dizi 12 yıl önce yayımlanmış olmasına rağmen halen büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Cengiz en yakın arkadaşı Ömer’in sevgilisi Eyşan’a aşıktır. Eyşan, Eyşan’ın babası ve Ömer’in dostu Ali ile birlikte Ömer’e iftira atarak hapse girmesine neden olur. Ömer hapse girdikten sonra Eyşan ile evlenir. Ömer’in ailesine de kendisini benimsetir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Eyşan’a tecavüz eder ve suçu Ezel’e yani Ömer’e atar.

7.Yücel Tansoy – Çukur

yucel tansoy

Yücel karakteri, başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu ve Perihan Savaş’ın üstlendiği “Çukur” dizisinin karakteridir. Yücel karakterine Tansu Biçer hayat vermiştir.

Dizinin kötü adamlarına göre “öldürmenin de raconu vardır”. Bu söz Yücel için geçerli değildir. Yamaç’a yardım ediyor gibi görünürken düşmanlarını yönlendirir. Yamaç’ın sevgilisi olan Sena Koçovalı’nın Yamaç’ın gözlerinin önünde olmasını sağlar. Ailenin en masumu Akşin’i de öldürür. Ayrıca Yamaç’ın babası İdris Koçovalı’yı öldürmesine neden olur.

8.Şirin Sarıkadı – Kadın

sirin sarikadi

Şirin karakteri, başrollerini Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ve Feyyaz Duman’ın paylaştığı “Kadın” dizisinin karakteridir. Karakteri Seray Kaya canlandırmıştır.

Şirin Sarıkadı, merhametsizdir. Ablasının çocuklarına kötü davranmış, ablasının hayatını zorlaştırmak için elinden geleni yapmıştır. Ablasının öldü zannedilen kocasına aşıktır. Eniştesiyle ablasını ayıramayınca eniştesini öldürür. Finalde babası yakalanmasını sağlar ve akıl hastanesine kapatılır.

9.Takoz İrfan – Suskunlar

Takoz Irfan

Takoz İrfan karakteri, başrollerinde Sarp Akkaya, Murat Yıldırım, Aslı Enver ve Berk Hakman’ın yer aldığı “Suskunlar” dizisinin karakteridir. Takoz İrfan karakterini Mehmet Özgür canlandırmıştır.

Takoz İrfan karakterini, dizi tarihinin en kötü karakterleri listesine yerleştiren acımasızlığıdır. Hapishaneye düşen çocuklara türlü işkenceler yapmıştır. Çocuklar büyüyüp intikam için karşısına çıktığında da eziyete devam eder. Çocuklardan birinin evleneceği gün karısına tecavüz eder. Finalde öldüğü sanılırken Ecevit’i bıçaklayarak öldürür.

10.Can Manay – Fi

Can Manay

Can Manay karakteri, Azra Kohen’in Fi, Çi ve Pi eserlerinden uyarlanan “Fi” dizisinin karakteridir. PuhuTV’de yayımlanan dizide başrollerinde Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür ve Büşra Develi oynamıştır. Can Manay karakterini ise başrol oyuncularından biri olan Ozan Güven canlandırmıştır.

Ünlü bir psikiyatr olan Can Manay kendisi için ev arayışındayken Duru Durulay’ı görür ve ona aşık olur. Duru ile sevgilisini ayırmak için plan yapar ve planı başarılı olur. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Can Manay’ın saplantılı kişiliği ortaya çıkar.  Can Manay finalde Duru’ya benzeyen birisini görür ve ona aşık olur.

Türk Dizi Tarihinin En Kötü Karakterleri ile ilgili videolar

https://youtu.be/vAAlZdEM98c

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu