Yerli Kadın Ünlüler

Seray Kaya Kimdir?

instagram takipçi hilesi

seray kaya fotograflari 4
Tam adı: Seray Kaya
Doğum tarihi: 4 Şubat 1991
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,65
Ailesi:
Sevgilisi: Yok
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2012’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Seray Kaya kimdir? Güzel oyuncu Seray Kaya, 4 Şubat 1991 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Babası mühendis, annesi ise işletmecidir. 4 kız kardeşin ikincisi olan Kaya, eğitimini liseden sonra noktalamıştır. Liseyi meslek lisesinde okuyan güzel oyuncu, burada kuaförlük eğitimi almıştır. Liseden sonra iş hayatına atılan Kaya, çıraklık ile başlayıp sonrasında usta bir kuaför olmuştur. Bu alanda 7 yıl boyunca çalışmıştır.

Uzun süre boyunca bir güzellik merkezinde kuaförlük yapan güzel oyuncu Seray Kaya, jest ve mimiklerini çok iyi kullanıp rol yapabildiği için birçok kişi tarafından oyunculuk yapması gerektiği konusunda desteklenmiştir. Bu ısrarlar sonucunda, Sadri Alışık Kültür Merkezi‘nde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. 1 yıl süren bu eğitimler sonucunda ilk oyunculuk teklifini almayı başarmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 2012 yılında ATV‘de yayınlanan ve sevilerek izlenen “Huzur Sokağı” adlı dizi ile yaşamıştır. Baş rollerini Kutsi ve Selin Demiratar‘ın paylaştığı bu dizide “Sevda” karakterini canlandırmıştır. Baş rollerin yanı sıra; Paşhan Yılmazel, İpek Özkök ve Caner Kurtaran gibi usta oyuncularla birlikte çalışma imkanını bulmuştur.

İlginizi çekebilir:

Kopuk Dizi Konusu ve Oyuncuları

Oyunculuk konusunda pek çok reklam ve tiyatro yapımında rol alan Seray Kaya, hayran kitlesini her geçen gün artırmıştır. 2014 tarihinde “Kocamın Ailesi” adlı dizide baş karakterlerden birisini canlandıran genç oyuncu, bu dizide asıl çıkışını yaparak isminden sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Kocamın Ailesi dizisinde Selen Seymen, Yeşim Salkım, Durul Bazan, Gökhan Alkan gibi isimlerle çalışmıştır.

2015 yılına gelindiğinde ise ilk sinema filmi deneyimini yaşayan oyuncu, ” Evli ve Öfkeli” filminde “rol almıştır. 2016 tarihinde, “Gülümse Yeter” dizisi ile oyunculuk karakterine devam eden güzel oyuncu, Erdal Özyağcılar, Aslı Bekiro gibi oyuncularla dizinin baş karakterlerini canlandırmıştır.

Günümüzde 2017 yılında başlayan ve Fox ekranlarının en sevilen dizilerinden olan “Kadın” dizisinde rol almıştır. Baş rollerini Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk’un oynadığı dizide, “Şirin” karakterine hayat vermiştir. Hala devam eden dizide, başarılı bir oyunculuk sergileyen Kaya, geniş bit hayran kitlesine de sahip olmuştur.

2019 yılında ilk beyazperde deneyimini “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı ” adlı film ile yaşamış oldu. Bu filmdeki rolü ise Maria‘dır.

İlginizi çekebilir:

Ecem Özkaya Kimdir?

2020 yılının Eylül ayında yayına giren “Kuruluş Osman” adlı dizide Lena Hatun karakterini hayat vermektedir.

Seray Kaya Yer Aldığı Dizi ve Filmleri

  1. 2012-Huzur Sokağı (Dizi)
  2. 2014-Kocamın Ailesi / Miray (Dizi)
  3. 2015-Evli ve Öfkeli
  4. 2016- Gülümse Yeter / Gül (Dizi)
  5. 2017-2020- Kadın / Şirin Sarıkadı (Dizi)
  6. 2019- Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı / Maria (Film)
  7. 2020- Kuruluş Osman / Lena Hatun (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
googleyoutubeneoldupinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu