Kişisel Bakım

Cilt Delikleri İçin Etkili Cilt Maskeleri

instagram takipçi hilesi

Cilt yüzeyinde gün geçtikçe portakal kabuğuna benzeyen çukurlar oluşmaya başladıysa üzülmemeniz gerekmekte . O halde sizler için derlemiş olduğumuz cilt deliklerine etki eden cilt maskelerine göz atmalısınız.

Cilt delikleri

Zamanla yaşlanmaya , yetersiz cilt bakımı , makyaj ürünleri sebebiyle cildinizde ciddi çukurlar oluşur. Bu sebeple adeta portakal kabuğuna benzer . Eminiz ki siz de yüzünüzde bulunan bu görünümden memnun değilsinizdir.

Zamanla kötüleşen cildinizin size isyan etmesi sonucunda cildinizde köstebek delikleri gibi oluşan çukurlar nasıl geçer , gerçekten etkili doğal maskeler neler diyorsanız tam doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Şimdi size doğal yollar ile cilt lekelerine başa çıkmanın yollarından bahsedeceğiz.

Cilt Delikleri İçin Etkili Cilt Maskeleri

Cilt delikleri için derlemiş olduğumuz maskeleri düzenli olarak uygulayarak cildinizin yeniden eskisi gibi pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Maskesi

Sandal Ağacı Maskesi

Her türlü cilt sorununu geçirebilen sandal ağacı tozunu macun kıvamına getirerek , yüzünüze hafifçe masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzde on beş dakika beklettikten sonra ılık su ile masaj yaparak yıkayın. Haftada bir kez bu maskeyi uygulayarak istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Papaya Maskesi

papaya maskesi

Cildinizin için faydaları paha biçilmez maske önerilerinden birisi de papaya maskesi . Papayayı püre haline getirdiğiniz papaya maskesini güzelce masaj yaparak cildinize sürün ve yirmi dakika boyunca bekletin. Daha sonra yine masaj yaparak soğuk su ile yıkayın.

Yoğurt Maskesi

yogurt maskesi

Yoğurt maskesini cilt sorunlarınız da denemediyseniz vakit kaybetmeden hemen deneyin . Evde hazırlanan doğal yoğurdu özellikle çukurların olduğu bölgelere sürün. Yoğurt maskesini yirmi dakika boyunca beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada iki kez uygulayarak cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Domates Maskesi

domates maskesi

Domates maskesi cilt deliklerinin giderilmesinin yanında ciltte bulunan pütürlü görünümü de ortadan kaldıracaktır. Domatesin bu faydalarından yararlanabilmek için yüzünüze domates suyunu sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın .

Domates ve yoğurt maskeleri barındırmış olduğu asitten dolayı hassas ciltlere çok iyi gelmemekte. Hassas ciltlerin kızarmasına neden olmabilmekte. Hassas ciltlere sahip olanlar Domates ve yoğurt maskelerini kullanırken dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kimyasal Peeling

kimyasal peeling

Kimyasal peeling yöntemi ile , kimyasal maddeler kullanarak cildin üst tabakasında ki lekeler giderebilir. Yüzeysel izler , ciltte bulunan yüzeysel delikler için oldukça etkilidir. Kimsayal peeling , alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından gerçekleştirilir . Cildin üst katmanları , kimyasal ürünler kullanarak yakılır . Kimyasal peeling kullanımı ciltte ciddi yanıklara sebep olabileceğinden dolayı bu konuda uzmanlaşmamış kişiler tarafından kimyasal peeling işlemi yaptırılmaması gerekmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=FqLLMYDFD28

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu