Kişisel Bakım

Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Uygulanması Gerekli?

instagram takipçi hilesi

Cilt bakımı adına düzenli olarak kullanmış olduğunuz cilt bakım ürünlerini, doğru olarak kullanmış olduğunuzdan emin misiniz? Zaman ve para harcayarak gerçekleştirdiğiniz cilt bakım rutinlerinden en etkili sonuçları almanız için sizlere ipuçları vereceğiz.

cilt bakim urunleri nasil kullanilir

Temizleyici, serum, nemlendirici ve tonik gibi ürünlerin nasıl uygulanmış olduğunu öğrenmek adına, cilt bakım ürünlerinin kullanımı ile ilgili içeriğimizi okumanızda fayda var.

cilt bakim urunleri nasil kullanilir 2

Yüz Temizleyicileri

Cildinizi temizlemek adına, jel ya da köpük yapıda ürünler kullanıyorsanız, ürünü parmak uçlarınız ile cildinize yaymanız gerekli. Daima dairesel hareketler ile, yüzünüze dairesel masajlar yaparak uygulayın ve sonrasında su yardımı ile iyice durulayın. Eğer temizleme losyonu ile kullanıyorsanız, kuru cilde uygulamak daha doğru olacaktır.

Cildinizi durulamış olduktan sonra tek kullanımlık özelliğe sahip yumuşak bir havlu kağıt kullanarak yüzünüzü silin. Yatmadan önce cildi temizlemek, cilt sağlığı adına önemlidir. Böylelikle sadece makyajı temizlemekle kalmıyor, nemlendirici ya da serum adına temiz bir zemin hazırlıyorsunuz.

cilt bakim urunleri nasil kullanilir 3

Tonikler

Toniği cilde sprey ile uygulamak yerine pamuk kullanarak uygulayabilirsiniz. Böylelikle cildi kalıntılardan daha iyi arındırabilir, kaybedilen nemi geri kazanabilirsiniz. Tonik seçerken alkol içermeyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Pamuk kullanırken yumuşak hareket ile cildi yormamaya özen göstermelisiniz.

cilt bakim urunleri nasil kullanilir 4

Serumlar

Düzenli olarak uygulanan serumlar, gözenekleri arındırmaktan kırışıklıkları önlemeye kadar birçok alanda etkiye sahip olmaktadır. Yüzünüzü temizledikten sonra, üründen elinize nohut tanesi kadar alın ve tüm yüz hattınız boyunca masaj yaparak uygulayın.

Bu uygulamayı gün içerisinde makyaja başlamadan önce de yapabilirsiniz. Serumlar, gündüz ve gece serumları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Serum alırken ve uygularken bu detaya dikkat etmeniz gereklidir.

cilt bakim urunleri nasil kullanilir 6

Nemlendiriciler

Nemlendirici, en önemli cilt bakım rutinlerinden birisidir. Nemlendirici uygularken sadece yüzünüze değil, boynunuza da uygulamanız gerekli. Üründen elinize yeterli miktardan aldıktan sonra cildinize eşit miktarda dağıtmalısınız.

Eğer kuru bir cildiniz var ise cildinizi daha iyi nemlendirmek adına kat kat nemlendirici sürmek isteyebilirsiniz. Bu durum gözenekleri tıkar ve cildinizin nefes almamasına neden olur. İnce tabaka oluşacak bir şekilde ara ara nemlendiriyor olmak cildiniz adına daha iyi olacaktır.

cilt bakim urunleri nasil kullanilir 5

Göz Altı Kremleri

Göz kremi uygularken, ürünün geleceği bölgeye dikkat etmeniz gereklidir. Göz çevresi, son derece hassas bir bölge olabilir. Göz kremini, daima göz çukuruna, dışarıdan içeriye doğru yumuşak hareketler ile ve parmak uçlarınız yardımı ile uygulamanız gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu