Kişisel Bakım

Botoks Nedir? Botoks Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Dış dünyanın etkileri (hava kirliliği, sıcaklık ve güneş) ile kişinin maruz kaldığı durumlar (stres, yaşlanma, susuzluk) ciltte kırışıkların oluşmasına ve bu oluşan kırışıklıkların her geçen gün artmasına neden olur.

botoks nedir

Yaşlanmayı engelleyebilmek mümkün olmamakla beraber etkilerini azaltmak artık mümkün olmaktadır. Bu yaşlılık etkileri botoks ile azaltılabilir. Botoks nedir sorusuna geldiğimizde ise; botoks bir protein olup eskiden göz hastalıkları ve nörolojik hastalığı bulunan kişilere tedavi olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde ise botoks tedavi amacının dışında güzellik amacı ile de kullanılmaktadır.

Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

İnsanlar genellikle botoks uygulamasını alınlarına, kaşlarının arasında bulunan bölgeye, ağız çevresine, göz çevresine ve boyun bölgesine uygulamaktadırlar. Başlangıçta güzellik amacı ile sadece kadınlara uygulanırken artık erkekler de botoks uygulamaktadır.

botoks nedir 2

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks nasıl yapılır merak eden kişiler için ilk olarak söylenmesi gereken uygulamanın genellikle acı vermemesidir. Enjeksiyon ile botoks uygulamaları yapılır. İnce uçlu iğneler ile yapılan botoks uygulaması birkaç dakika içerisinde bitmektedir. Kasa vurulan iğnelerin sonucu yedi gün içerisinde etkisi göstermektedir. Botoks için yaş aralığı 18 ve 65 yaştır. Hamile ya da emziren annelerin botoks yaptırması kesinlikle önerilmemektedir. Nörolojik problemleri olan kişilerinde botoks yaptırmadan önce doktoru ile görüşmesi gereklidir.

Botoks Güvenli midir?

Botoks tedavisi uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz; ancak uzman olmayan kişiler tarafından yapılır ise botoks uygulanan bölgelerde ciddi problemler oluşabilir. Botoksun yan etkisi ise uygulanan bölgede kaşıntı yapmasıdır. Ayrıca botoks tedavisi yapıldıktan sonra baş ağrısı ile kızarıklık oluşabilmektedir.

botoks nedir 4

Botoks Fiyatları Ne Kadardır?

Botoks ücretleri uygulanacak alana göre değişiklik göstermektedir. Botoks fiyatları 400 Türk lirası ile 1000 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Botoks sonrası ve öncesi hissedilen duygu ise kendine olan güvendir.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu