Yerli Erkek Ünlüler

Boran Kuzum Kimdir?

instagram takipçi hilesi

boran kuzum
Tam adı: Boran Kuzum
Doğum tarihi: 1 Ekim 1992
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1.88 m
Ailesi: Bora Kuzum, Fatma Zehra
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Boran Kuzum kimdir? Boran Kuzum, 1 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Türk oyuncudur. Üniversite eğitimini  İstanbul Üniversitesi’nde Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Oyunculuk hayatına birçok kısa filmde yer alarak başlayan Boran Kuzum, ekranlarda ilk projesi olan Mehmet Ada Öztekin‘in yönetmenliğini yaptığı “Analar ve Anneler” isimli dizide oynamıştır. Ay Yapım’ın bu dizisinde Sinem KobalHazar ErgüçlüBinnur KayaOkan Yalabık, Metin Akdülger ve daha birçok isimle birlikte rol almıştır.

2015 yılında ‘Kösem Sultan‘ isimli dizide I. Mustafa‘yı canlandırmıştır. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan Vatanım Sensin isimli kült dizide Leon karakteriyle geniş kitlelerin gönlünü fethetmiştir. Bergüzar Gökçe KorelHalit Ergenç baş rollerinde yer aldığı Vatanım Sensin’de aynı zamanda Pınar Deniz ve Miray Daner‘de birlikte rol almıştır.

2017 yılında Onur Ünlü‘nün yönetmenliğini yaptığı “Cingöz Recai” filminde yer almıştır. Aynı zamanda Anton Çehov’un Martı isimli oyunuyla sahnelerde yer almıştır.

Boran Kuzum, son olarak televizyon ekranlarında 2018 yılında Şahin Tepesi isimli diziyle, sinemalarda ise 2019’da vizyona giren Biz Böyleyiz filmiyle sevenlerinin karşısında yer almıştır. Kuzum, en son Netflix’in ilk Türk yapımı baş rollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve daha birçok önemli ismin yer aldığı Hakan: Muhafız ve Blu Tv projesi olan Saygı isimli dizide oynamıştır.

Boran Kuzum Film ve Dizileri

  1. 2020 – Saygı (Dizi)
  2. 2019 – Hakan Muhafız (Dizi)
  3. 2019 – Biz Böyleyiz (Sinema Filmi)
  4. 2018 – Şahin Tepesi (Tv dizisi)
  5. 2017 – Cingöz Recai (Cüneyt)(Sinema Filmi)
  6. 2016 – 2018 – Vatanım Sensin (Leon) (TV Dizisi)
  7. 2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (I. Mustafa) (TV Dizisi)
  8. 2015 – Analar ve Anneler (Suat) (TV Dizisi)
  9. 2014 – Bir Adam Yaratmak (kısa)
  10. 2012 – Aşka Dokunmak (Kısa)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu