MaksatBilgi Kapak

Ali Kuşçu MaksatBilgi Aralık 2018 Kapağı

instagram takipçi hilesi

ali kuşçu buyuk

Giriş

Uzuuuuun zamandır yapmadığımız kapak bölümümüzü , tekrar yapmanın heyecanı içindeyiz! Bizi sürekli takip edenler bilir kapak bölümümüzü. Bu yüzden hem onlara , hem de yeni ziyaret eden ziyaretçilerimize aktarmak isterim.

Neden bu kadar ara verdik? 

Kapak bölümünü, kurucumuz İbrahim İBİL ile birlikte bizzat ben yapmaktayım.Ancak vatani görevimi yapmak için 12 aylık süreçte, kapak bölümünde ve MaksatBilgi ailesinde , ruhen olsam da fiziken olamadım. Bu yüzden de bir çok iş tek kişiye kalmış olunca , kapak bölümü de askıda kalmış oldu.

Artık kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu site bizim ! MaksatBilgi hepimizin ve amaçları, hedefleri, yapmak istedikleriyle birlikte daha güçlü şekilde 6. yılımıza yaklaşırken hız düşürmeden devam ediyoruz.

Ülkemizin ekonomik koşulları neticesinde MaksatBilgi ekibi olarak zorluk çeksek de yine de sizlere en güncel derlenmiş bilgileri, sunmaya devam edeceğiz. Çünkü gönülden bağlı bir kurucu tayfa var bizde! Evet zorluklarımız olacak ama biz bunlara alışığız ! 6 senedir aşinayız ve daha iyisi için hep dersler çıkarıyoruz.

2019’da MaksatBilgi Farklı Olacak!

Kendi içimizdeki değişiklikler ve tasarımsal değişim / gelişim, diğer yatırımlar , sponsolar, marka bilinirliği gibi bir çok projelerimizi 2019‘da daha hızlı ve yaygın şekilde yapacağız. Bunlardan yazarlar için olanı değinmek isterim:

“Artık herkes yazar olarak dışarıdan ücret karşılığı , içerik gönderebilecek. Yazılar için belirttiğimiz kurallarımız olacak ve buna göre hazırlanan içerikler , içerik başı ücretle anında hesaplarına geçecek. Diyelim ki 10 adet içerik hazırladınız. Bu içerikler, kurallarımıza uygun ve editörlerimizin seçtiği içerikler olursa, içerik başına , 10 adetten 6 ‘sını aldık diyelim , size bu makelelerin ücretlerini anında veriyor olacağız. Bu konuda hala hazırlık aşamasındayız. En ince ayrıntısına kadar. Tabi ilk önce aylık ücret ödediğimiz yazarlarımızı mutlu edeceğiz. ”

Gelelim konumuza, gelecek gerçekten çok farklı olacak. Geçenlerde bir yerde okumuştum; 10 bin adet yapay zeka ile ilgili patent başvurusu olmuş. Geleceği insanlar teknolojiyle yazıyor. Bazıları robotlar yapıyor .Tıpkı insanlar gibi davranan .Bazıları ise buna karşı . Bazıları da yukarı bakıyor. Göklere yani uzaya araştırma yapmak için bir çok araç veya mekanizma gönderiyor. Ya biz ? Bizler ne yapıyoruz? Ülkemiz olarak, sanayi devrimini kaçırmadık mı? Şimdi ise parlak zekalarımızla artık uzay çağını kaçırmayalım. Çünkü robotlar , o bizim gibi olan robotların eli silahlandığında ne olacak ? Bir önlememiz var mı?

Halbuki bizim geçmişimizde bilimcilerimiz vardı . İmparatorlarımız bile bilime ilime meraklı değiller miydi? Nasıl oldu da geçmişten bu yana tam tersi olmaya başladı. Daha ileri gitmemiz gerekirken , neden daha geriye doğru gidiyoruz. Atatürk gelişim için elinden gelenin fazlasını yaptı .Ya ondan sonrakiler neler yaptı? Bir Kore gibi olamadık! Kore 80’lerde bizden gerideydi.

Bizim geçmişimizde bilime ilime önem veren insanlar vardı. İşte onlardan en ünlüsü Ali Kuşçu‘ydu . Kendisi, Astronom, Matematikçi ve Dil bilimciydi .

Detay

Ali Kuşçu, Semerkant, Özbekistan’da dünyaya geldi. Kaç yılında dünyaya geldiği tam olarak bilinmiyor. Ölümü tarihi  ise İstanbul’da 15 Aralık 1474’tür.  Diğer isimleri ise Alaeddin Ali Kuşçu’dur.Babasının adı ise Muhammed’dir.  Bilim insanı, Astronom, Matematik Bilginiydi.

Semerkant’ta doğmuş ve burada yetişmiştir. Daha sonrasında ise kendisi gibi meraklı olan Fatih Sultan Mehmet’in önerisiyle , İstanbul’a gelmiştir. Burada çalışmalarına hızla devam etmiştir. Hatta Osmanlı devletinin ve ilk matematik ve astronomi hocası unvanını almıştır. İstan­bul’un boylamını, eskiden belirlenmiş olan 60 derecelik değeri düzeltip 69 de­rece, enlemini de 41 derece 14 dakika olarak saptamıştır.  Fâtih Camisi’nde de bir basîtesi (güneş saati) vardır.

Ali kuşçu hakkında yazacağımız biyografi sayfasında daha fazla detay öğreneceksiniz  elbette. Sadece Ali Kuşçu kimdir? kısaca değinmek ve neden kapak seçtiğimizi de anlamlandırmanızı istedim.

Sizler için şimdilik hakkında yapılan videoları paylaşmak isterim

Ali Kuşçu Kimdir? Hayatı, eserleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu