Yerli Kadın Ünlüler

Aleyna Özgeçen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Aleyna Özgeçen
Tam adı: Aleyna Özgeçen
Doğum tarihi:10 Eylül 2003
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:1.60 cm
Mesleği: Oyunculuk
Aktif Yılları: 2016’dan bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Aleyna Özgeçen kimdir? Aleyna Özgeçen, 2003 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel ve genç oyuncu Aleyna Özgeçen, Show Tv ekranlarında yayınlanan; kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Timuçin Esen, Tarık Pabuçcuoğlu, Ece Sükan, Burak Dakak, Onur Bilge, Gülçin Kültür Şahin, Şefika Ümit Tolun, Ezgi Gör, Emir Özyakışır gibi isimlerin yer aldığı Gülperi dizisinde gözü yükseklerde olan Bedriye karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

İlk oyunculuk hayatına 2016 yılında rol aldığı Çanakkale Yüz Yıllık Mühür dizisi ile başlayan başarılı ve yetenekli oyuncu, ayrıca Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı ve Dijital Sanatlar Yapımcılığında vizyona giren Müslüm dizisinde de Cedye karakterini canlandırmıştır.

1 sene Nuran Zengin Oyunculuk Atölye’de kameraönü oyunculuk eğitimi alan oyuncu, yine Nuran Zengin Casting & Management ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Güzel oyuncu eğitim hayatına ise lisede devam etmektedir.

Son dizisi Gülperi’de canlandırdığı Bedriye karakteri kimdir?

İkiz kardeşi Hasan ve küçük erkek kardeşi Can ile birlikte mutlu bir hayat süren Bedriye, annesi Gülperi ve babası Eyüp tarafından büyütülmüş, ancak hayatı babasının kaybıyla son derece kötü anlamda değişime uğramış ve tepetaklak olmuştur. Başlarına gelen felaketlerden ve şansız olaylar dizisinden babasını sorumlu tutan Bedriye, ona içten içe büyük bir öfke besler.

Bedriye’ye göre babası her zaman yanlış kararların esiri olmuş ve bunun sonucu olarak da ailesini yalnız bırakmış hiçbir zaman onlara destek olmamıştır. Babasının yanlış kararlarının acısını her zaman Bedriye’nin annesi Gülperi ve Bedriye yüklenmiştir.

Bir kaç yıl sonra Bedriye’nin annesi Gülperi’nin de hapse girmesiyle Bedriye’nin hayatı bir kez daha allak bullak olur ve iyice yalnız kaldığını ve terk edildiği düşüncesine kapılır Bütün bu badirelerden sonra ailesini seçmeye karar veren Bedriye için hayatta güvenilecek tek kişi güçlü toprak zengini dedesi Yakup Taşkın’dır. Her zaman para ve gücün huzur ve mutluluk getireceğine inanmıştır. Güçlü olmadığı için sürekli ezilen ve haksız duruma düşen ya da bir şekilde düşürülen  annesine de öfkesi büyüktür.

Gözü daima yükseklerde olan Bedriye artık annesi Gülperi’nin hayatlarında olmasını bir türlü istemez, Gülperi’yi anne olarak görmez, onun fakir hayatında var olmayı kabul etmez. Tek ve yegane hayali ise toprak  zengini biriyle evlenip büyük bir konakta hanım olmaktır. Annesinin bütün çabalarına rağmen dedesi Yakup Taşkın’ın kanatları altında yaşamayı seçen Bedriye’nin uğurda yapamayacağı şey yoktur.

Aleyna Özgeçen  Oynadığı Diziler

  1. 2016- Çanakkale Yüzyıllık Mühür
  2. 2017 – Müslüm – Cedye
  3. 2018 – Gülperi – Bedriye

Videoları

Bedriye Taşkın Kimdir Gülperi Oyuncuları Aleyna Özgeçen Show TV

Gülperi | 5.Bölüm – Ali İle Evleneceksin!

Fotoğrafları

Kaynak
Google YoutubeShow TV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu