Yerli Kadın Ünlüler

Ece Sükan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ece sukan fotograflari 20
Tam adı: Ece Sükan
Doğum tarihi: 06 Temmuz 1977
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu:1.77 m
Ailesi: Serpil Sükan, Arslan Sükan
Eşi: Yok
Çocuk (ları): Yok
Mesleği: Oyunculuk – Moda Editörü ve Danışmanı
Aktif Yılları: 2004’den bu yana
imdb-logo
youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ece Sükan kimdir? Ece Sükan’ın biyografi sayfasıyla buradasınız!1977 yılında Ankara’da doğan güzel ve yetenekli oyuncunun annesi Serpil Sükan eski bir tiyatro oyuncusudur. Babası ise inşaat mühendisi ve iş adamıdır. Kendinden 4 yaş büyük bir abisi olan oyuncunun eğitim hayatının uzun bir kısmı Ankara’da geçmiştir.

Çocukluk yıllarında TRT’de Kayahan ile birlikte yürüttüğü Cumartesi’den Cumartesi’ye adlı programda çocuk sunucu olarak görev almıştır. Ayrıca güzel bir çocukluğu olan başarılı oyuncu Sükan, çocukluğunda seslendirme yeteneğiyle de ön plana çıkarak Çoraplı Pippi, Susam Sokağı gibi çizgi filmlerde de seslendirmeler yapmıştır. 

İlkokuldan üniversiteye kadar Ankara TED Koleji’nde okumuş, piyano ve bale eğitimleri almıştır. 1988 yılında ise ODTÜ Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’a giderek hem modellik hayatına adım atmış hem de Marie Claire’de çalışmaya başlamıştır.

2000 yılında Marie Claire’de başlayan moda editörlüğü serüveni halen çeşitli dergi ve firmalar ile devam etmektedir. 2009-2012 yılları arasında da Vogue Türkiye dergisinin moda danışmanlığını yapmıştır.

1998 Best of Turkey manken yarışmasına katılarak üçüncülük elde etmiştir. O seneden itibaren profesyonel mankenlik hayatı da başlamıştır. Ayrıca o yıllarda New York’da Fashion Institute of Technology okulunda In Styling eğitimi almıştır.

En son Nişantaşı’ndaki butiğini kapatıp 2004 yılında dizi oyunculuğuna başlamıştır. Son zamanlarda ise Cuma geceleri ekranda izleyicileriyle buluşan yönetmenliğini Cem Karcı’nın üstlendiği bir annenin elinden koparılmak istenen üç çocuğunu yeniden kazanmak için verdiği mücadeleyi konu alan Gülperi dizisiyle 10 yıllık aranın ardından Ece Sükan’da izleyicileriyle buluşmaya karar verdi. 

Dizide Sükan, bir kız çocuğu sahibi olan, Timuçin Esen‘in canlandırdığı Avukat Kadir karakterinin eşi Şeyma karakterine  hayat veriyor. Dizide Kadir gibi avukat olan Şeyma; işi, kocası ve kızından önce gelen hırslı ve mükemmeliyetçi yapısıyla izleyicilerin dikkatini çekiyor. 

Ece Sükan Film ve Dizileri

  1. 2004 – Çalınan Ceset (TV Filmi)
  2. 2004 – Haziran Gecesi (TV Dizisi)
  3. 2004 – 24 Saat (TV Dizisi)
  4. 2008 – Aşk Yakar (TV Dizisi)
  5. 2009 – Avrupa Yakası (TV Dizisi)
  6. 2010 – Kızım Nerede (TV Dizisi)
  7. 2018 – Gülperi (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
PinterestYoutubeGoogle biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu