Yabancı Erkek Ünlüler

Akira Back Kimdir?

instagram takipçi hilesi

akira back kimdir 7
Tam adı
: Akira Back
Doğum tarihi: ??. ??. 1974
Doğum yeri: Seul, Güney Kore
Burcu:
Boyu: 1,7 m
Ailesi: –
Eşi: –
Çocukları: –
Mesleği: Aşçı, Şef
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Akira Back Kimdir? Akira Back, şef ve aşçıdır.

Akira Back Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Akira Back, 1974 senesinde Güney Kore’nin Seul kentinde dünyaya gözlerini açtı.

Akira Back Kariyeri

15 yaşındayken babasının aile işini sürdürebilmek adına dağlık bir eyalete taşınan Akira Back, o dönemde sadece bir hobi olarak başladığı snowboard ile profesyonel düzeye yükseldi. Bu yeteneği sayesinde birkaç ekstrem spor filmi için oyunculuk yapmanın yanı sıra, spor dünyasının önde gelen yayınlarından takdir ve övgüler kazandı. Bu dönem içinde, gelirini desteklemek amacıyla yerel bir Japon restoranında çalışmaya başladı. Profesyonel snowboard pistlerinde geçirdiği yedi yılın sonunda, aynı heyecanı mutfağında da hissetmeye başladı ve tam zamanlı bir aşçılık kariyeri yolculuğuna başlamak için kararını netleştirdi.

Akira Back, yüksek standartları ve muhteşem lezzetleriyle restoran sektöründe önde gelen bir isim olarak kabul edilmeye başlandı. Dünya çapında tanınmış ve birinci sınıf bir aşçı olarak bilinen Back, son yirmi yılda küresel bir imparatorluk inşa etti ve hala büyümeye devam ediyor. Şu an itibarıyla 25 restorantı ile faaliyet gösteriyor. Sürekli olarak yeni ödüllere layık görülmenin yanı sıra, Akira Back, yenilik ve sanatın da öncüleri arasında yer almaya devam ediyor.

Colorado’daki Sanat Enstitüsü’ndeki Uluslararası Aşçılık Okulu’na katılarak aşçılık eğitimini başarıyla tamamlayan Akira Back, bu deneyim sayesinde teknik becerilerini mükemmelleştirdi ve özellikle Asya mutfağına olan ilgisini derinleştirdi. Bu eğitim, onun sanatsal vizyonunu geliştirmesine ve Kore mirasıyla bir araya getirmesine olanak sağladı.

Macera, seyahat ve mutfak keşfi gibi tutkularını bir araya getiren Şef Back, Las Vegas’taki Bellagio Resort & Casino’nun içinde bulunan dünya çapında ünlü Yellowtail Japanese Restaurant & Lounge’ı açtı. Burada modern Japon mutfağını yorumlama konusundaki benzersiz yeteneğiyle birlikte sınırsız yaratıcılığıyla müşterilere eşsiz bir deneyim sunuyor.

Akira Back’in restoran repertuarı, önümüzdeki 2 yıl içinde planlanan Londra, San Francisco, Boise, Montana, Bali, Jakarta ve Floransa gibi yeni mekanlarla birlikte, İstanbul, Paris, Dubai, Toronto, Singapur, Doha, Marakeş, Dallas, Bangkok, Seul, Delray Beach, ve Riyad’daki mevcut restoranları ile dünya çapında hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Restoranı Dosa ile Michelin Yıldızı kazanan sayılı şefler arasında yer alıyor. Şef Akira Back, kariyeri boyunca Elon Musk, Dalai Lama, Bill Clinton, İngiltere Kraliyet Ailesi, Başbakanlar, Şeyhler, Başkanlar ve pek çok ünlü isim için yemekler hazırlayarak dünya çapındaki devlet adamlarının damaklarını şenlendirmiştir.

16 Eylül 2023 günü TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye programı konuk şef olarak katıldı.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu