Yabancı Erkek Ünlüler

İllimunati’nin Babası Olarak Adlandırılan “David Rockefeller” Kimdir?

instagram takipçi hilesi

david rockefeller 1
Tam adı: David Rockefeller
Doğum tarihi: 12 Haziran 1915
Ölüm tarihi: 20 Mart 2017
Doğum yeri: New York, ABD
Ölüm yeri: Pocantico Hills, New York, ABD
Boyu: 
Ailesi: Abby Aldrich Rockefeller (Annesi), John D. Rockefeller, Jr. (Babası), Nelson Rockefeller, John Davison Rockefeller III, Abby Rockefeller Mauzé, Laurance Rockefeller, Winthrop Rockefeller (Kardeşleri)
Eşi: Peggy McGrath (1940 – 1996)
Çocuk (ları): Richard Rockefeller, David Rockefeller Jr., Peggy Dulany, Eileen Rockefeller Growald, Neva Goodwin, Abby Rockefeller Jr.
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 1940 ve 2017 yılları arasında
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

David Rockefeller Kimdir? David Rockefeller, 12 Haziran 1915 tarihinde ABD, New York, Manhattan‘da bulunan Rockefeller Malikanesi‘nde dünyaya gözlerini açmıştır. Dedesi John Davison Rockefeller idi. Annesinin adı Abby Aldrich Rockefeller, babasının adı ise John D. Rockefeller Jr.’dır. Nelson Rockefeller, John Davison Rockefeller III, Abby Rockefeller Mauzé, Laurance Rockefeller ve Winthrop Rockefeller isimlerinde ikisi kız üçü erkek beş kardeşi vardır.

Üniversite eğitimini 1936 senesinde Harvard Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra London School of Ecenomics isimli okula devam etmiştir. 1940 senesinde Chicago Üniversitesi‘nde doktora eğitimini tamamlamıştır. 1946 senesinde Rockefeller Ailesi‘nin sahibi olduğu Manhattan Bank‘ta çalışmıştır. 2. Dünya Savaşı başladığında Amerikan ordusunda görev yaptı. Askeriyede istihbarat servisinde çalıştı. Askerden gelince Rockefeller Merkez Binası‘nda yer alan 5600 nuramalı odada iş bölümü yaptı ve göreve başladı.

İlginizi çekebilir: Dünyayı Yöneten Aileler Kimlerdir?

David Rockefeller, 1949 senesinde “Council of Foregien Relations” olan türkçesi ise “Dış İlişkiler Konseyi” anlamına gelen ve “CFR” olarak kısaltılan konseyde sekreterlik yaptı. CFR‘nin temellerini seneler önce dedesi John Davison Raockefeller atmış idi. Bu konseye ülkenin en zengin yöneticileri ve politikacıları üye olmuştur. CFR, 2. Dünya Savaşı bittikten sonra  Harry S. Truman tarafından geliştirilen öğreti doğrultusunda Batı Avrupa‘nın yeniden güçlendirilmesi ve yapılandırılması çabalarına destek oldu. Yunanistan ve Türkiye‘de bu programın içinde idi.

Dünyanın En Zengin İnsanlarından Biridir.

John Davison Rockefeller, “Standart Oil Company” isimli şirketi kurmuştur. Çocukları ve torunları bu şirketi petrolden elde ettikleri kazançlar ile günümüze kadar getirmişlerdir. 1960 senesinde 16 yıldır çalıştığı Chase Manhattan Bank‘ın başkanı olmuştur. Bu banka, 1996 senesinde Amerika Birleşik Devletleri‘nin en iyi yatırım ve finans şirketi olan JP Morgan ile birleşmiştir. 2000 senesinde ise resmi birleşme gerçekleşmiştir. Bankanın yeni ismi “JP Morgan and Chase” olmuştur. 2004 senesinde ABD‘nin en büyük bankası olmuştur.

Bankanın net geliri 4.9 Milyar $ idi. David Rockefeller, ise JPMorgan’ın en önemli hissedarlarından biriydi. Dünyaca ünlü Forbes Dergisi‘ne göre şahsi serveti 3.2 Milyar $ idi. 2008 senesinde eğitim gördüğü Harvard Üniversitesi‘ne 100 Milyon $ bağış yapmıştır. 1940 senesinde Peggy McGrath ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Richard Rockefeller, David Rockefeller Jr., Peggy Dulany, Eileen Rockefeller Growald, Neva Goodwin ve Abby Rockefeller Jr. isimlerinde 4 kız, 2 erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Eşi Peggy McGranth ise 1996 senesinde vefat etmiştir.

David Rockefeller,  sürekli olarak “Yeni Dünya Düzeni” ve “Dünya İmparatorluğu” gibi kafa karıştırıcı cümleler kurmaktaydı. Normal olarak bir insanın 100 yaşından sonra organ nakli olması bir işe yaramamaktadır. Ancak David Rockefeller‘a göre bu kendisi ve ailesi için geçerli değildir. Yaptığı bir röportajda “Eğer ki sizde Rockefeller Ailesi’nin bir ferdi olsaydınız, 100 yaşından sonra da organ nakli olabilirdiniz. Tıp kanunları Rockefeller Ailesi ve Üyeleri için geçerli değildir.” demiştir. Hedefinin 200 yaşına kadar yaşamak olduğunun da altını çizmişti.

İllimunati‘nin babası olarak da adlandırılmaktadır. Dünyada meydan gelen pek çok olayın da Rockefeller Ailesi tarafından planlandığına inanılmaktadır. 38 sene içerisinde 3 kez böbrek, 2 kez ciğer ve 5 kez de kalp nakli olmuştur. 200 yaşına kadar yaşama hayali kuran David Rockefeller, 20 Mart 2017 tarihinde ABD, New York‘ta bulunan malikanesinde kalp yetmezliği nedeni ile uykusunda ölmüştür. Öldüğünde 102 yaşında idi.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu