blank
blank

Abdurrahim Albayrak

Abone olblank
blank

Abdurrahim Albayrak

Tam adı: Abdurrahim Albayrak
Doğum tarihi: 13 Haziran 1954
Doğum yeri: Rize / Türkiye
Boyu: 1.77 m
Eşi: Nadiye Albayrak (e. 1980)
Çocuk (ları): İlknur Albayrak Bostancı, Kuzey Albayrak, Yasin Albayrak, Hikmet Albayrak, Fatma Albayrak Arf, Cemil Albayrak
Mesleği: İş adamı, spor yöneticisi
Aktif Yılları: 1977 yılından bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabi Abdurrahim Albayraktwitter-hesabi Abdurrahim Albayrak
Başlıklar

Hakkında

Abdurrahim Albayrak kimdir? Abdurrahim Albayrak, 13 Haziran 1954 Rize doğumlu iş adamı ve spor yöneticisidir. 1990’lı yıllardan beri Galatasaray SK yönetiminde yer almaktadır. 1960’lı yıllarda babası Almanya’ya işçi olarak giden ilk çalışanlardan biri olmuştur. İş için ilk gittiğinde Abdurrahim Albayrak’ı götürmeyen ancak birkaç yıl sonra geri dönüp sonra yeniden Almanya’ya giden babası bu sefer oğlunu da yanına almıştır.

Babasıyla Frankfurt’ta inşaatlarda çalışarak çocukluğunu geçiren Albayrak, askerlik için Türkiye’ye geri dönmüştür. Askerliği bittikten sonra birikimiyle aldığı minibüsüyle Rize’de şöförlük yapmaya başlamıştır. Akrabalarının ısrarlarıyla İstanbul’a taşınan Albayrak, Habibler Köyü’ne yerleşerek burada minibüs şöförlüğüne devam etmiştir. Bu işleri iyi gitmeye devam edince, ikinci ve üçüncü minibüslerini almaya başlamışlardır.

İLGİLİ BİLGİ:   Türk Futbol Takımlarının, Avrupa Liglerindeki Durumu

Kısa sürede işleri büyüten Albayrak bu minibüs filosunu 1977’de Altur Turizm Otobüs İşletmeciliği’ni kurmak için temel olarak görmüştür. Şimdilerde 15 binden fazla araç filosunun sahibidir. Bunların yanı sıra Altur Turizm Taşımacılık Petrol Ürünleri,  Sigorta Aracılık Hizmetleri,  Otomotiv Sanayi gibi A. Ş.lerin yönetim kurulu başkanıdır.

Galatasaray Spor Kulübü’nün 9047 nolu üyesi olarak spor alanında hem taraftar olarak hem yöneticiliğe adımını atmıştır. 1992 yılında Galatasaray Altyapı Başkanlığı yaparak göreve başlayan Albayrak, koyu Galatasaraylılığı, maçlardaki heyecanlarıyla kısa sürede camianın sevilen isimlerinden olmuştur.  2001 – 2013 yılları arasında dönem dönem Galatasaray’da Futbol Şube sorumluluğu görevlerinde yer almıştır. 2014’te İkinci Başkan olarak görev yapmıştır. Halen Başkan Yardımcısı olarak Galatasaray Sportif A.Ş.’de görevinin başındadır.

Abdurrahim Albayrak, 1980 yılında Nadiye Albayrak ile evlenmiştir. Çiftin 7 çocuğu vardır.

İLGİLİ BİLGİ:   Engin Altan Düzyatan

Abdurrahim Albayrak, ülkemizde de Mart ayı itibarıyla görülmeye başlayan dünyanın küresel sağlık sorunu olan yeni tip Koronavirüs testi yaptırdığını ve pozitif çıktığını açıklamıştır. Eşinde de virüs olduğunu belirten ve salgınla mücadele etmeye başlayan Albayrak çiftinin tedavilerine başlanmıştır.

Videoları

Fotoğrafları

blank
avatar
  Subscribe  
Bildir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı