Sağlıklı Yaşam

Zerdeçal İle Dişleri Beyazlatmak Mümkün Müdür? İşte Zerdeçalla Diş Beyazlatma Yöntemi!

instagram takipçi hilesi

Zerdeçal ile dişleri beyazlatma

Sofraların vazgeçilmez baharatları arasında yer alan Zerdeçal ile dişleri beyazlatmanın sırlarını sizlere anlattık!

Zerdeçal İle Dişleri Beyazlatmak Mümkün Müdür? İşte Zerdeçalla Diş Beyazlatma Yöntemi!

Zerdeçal nedir ve ne işe yarar?

Doğanın sunduğu şifa kaynağı bitkiler arasında bulunan zerdeçal veya Hint safranı zencefil ailesinden bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Sarı renkli çiçekleri ve büyük yaprakları ile her derde deva olan zerdeçal Güney Asya’da yetişen bir bitkidir. Curcuma Longa türünün bir parçası olan zerdeçal renginden dolayı birçok isimle bilinmektedir.

Özellikle safran kökü, sarı boya ve zerde çöp isimlerini almıştır. Zerdeçal ismi ile farklılık gösterse de işlenerek toz halinde, çay olarak veya kök halinde sofralarda kendine yer edinmiştir. İçeriğinde bulunan kurkumin ve antioksidan özelliği sayesinde sağlık üzerinde etkileri ile yıllardır evlerde doğal ilaç görevini görmektedir. Her derde deva olan bu baharat yeterli miktarda kullanıldığı takdirde fayda sağlamaktadır.

Düşük kalori içeriği ile zerdeçal şişkinlik ve hazımsızlık sorunlarının önüne geçer. Bu faydalardan bir diğeri içeriğinde bulunan kurkumin sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Anti-mikrobik ve iltihap önleyici olan zerdeçal diş beyazlatma ve diş sağlığında da önemli bir bitkidir.

Zerdeçalın tüketildiğinde sağladığı faydalar kadar karışımları da yarar sağlamaktadır. Cilt problemlerinin ilk akla gelen şifalı bitkileri arasında bulunmaktadır. Ayrıca, zerdeçal ile yapılan karışımlar cildinizde problem olmasa da cildinizin nem dengesini korumanızı sağlar.

Zerdecal Ile Disleri Beyazlatmak Mumkun Mudur Iste Zerdecalla Dis Beyazatlam Yontemi 3

Zerdeçalla diş beyazlatmak mümkün müdür?

Evde doğal diş beyazlatmanın yollarını arayanlar için zerdeçal bir seçenek olabilir. Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmanızda etkili bir yöntemdir çünkü içindeki bileşenler dişlerinizde beyazlık yapacaktır. Antienflamatuar gıdalardan biri olan zerdeçal hem dişlerinizi beyazlatır hem de dişlerinize bakım yapmanızı sağlayarak diş eti hastalıklarını önler.

Dişlerinize düzenli olarak uygulamanız halinde plak oluşumunu önleyecektir. Beyazlığın yanı sıra ferahlık etkisine zerdeçalın şifası ve hazırlayacağınız aşağıdaki karışım ile ulaşabilirsiniz.

Zerdecal Ile Disleri Beyazlatmak Mumkun Mudur Iste Zerdecalla Dis Beyazatlam Yontemi 4

Zerdeçalla diş beyazlatma yöntemi nedir?

Doğal bitkiler ile hazırlanan karışımlardan sağlıklısı yoktur. Kimyasal madde içermeyen bu karışım sayesinde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Zerdeçal yanında kabartma tozu gibi maddeler ile diş sararmalarını önler ve diş etlerinizin sağlıklı görünmesini sağlar.

Yukarıda denildiği gibi zerdeçal mikrop önleyici içeriğe sahip bir bitkidir. Tek başına yeterli olabilir ama dişleri temizleyen kabartma tozu ve diş etlerini güçlendiren Hindistan cevizi yağı ile etkisi artmaktadır. Zerdeçallı diş macunu olarak hazırlayabileceğiniz bu karışım için ihtiyacınız olan 1 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı kabartma tozu ve hindistancevizi yağıdır.

Uzun saatler harcamadan hazırladığınız bu karışımı diş fırçası ile dişlerinize uygulayın. Düzenli olarak uyguladığınız bu karışımın etkisini dişlerinizdeki beyazlama ve sağlıklı dişleriniz ile fark edeceksiniz.

“Zerdeçal ile dişleri beyazlatmak” ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu