Yaşam

Yazlık Evin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Yazlık ev, sezonluk olarak, çoğu zaman ailemizle birlikte kaldığımız, dostlarımızı ağırladığımız bir yaşam alanı! Uzun sohbetlerin, yakılan mangalların, oynanan okeylerin, deniz veya havuz sonrası ıslak saçla yenilen yemeklerin, tutulup pişirilen balıkların ve daha birçok şeyin de adresi! Uzun ve yorucu geçen kış mevsiminin ardından, enerjimizi boşaltabileceğimiz, site komşuluklarına zaman ayırabileceğimiz, güneşin ve serinliğin tadını aynı anda çıkarabileceğimiz keyif dolu bir yer..

Ekonomik imkanların el verdiği ölçüde, kimileri yazlık evi sezon boyunca kiralayabilir, kimileri ise satın alarak her yıl aynı adrese demir atabilir. Mis gibi çiçeklerin, bahçelerin, masmavi suyun ve ekilen sebzelerin tadını çıkarabilir.

yazlik evv

Yazlık ev, aynı zamanda insanlara kalabalık aile sofralarının ruhunu da yaşatır. Yaz mevsiminin getirdiği o sıcak ambiyansı her alana taşır. Çocuklarla, torunlarla toplu olarak tatil yapmak isteyen aile büyüklerinin ise en kıymetli alanı ve belki de en anlamlı mirasıdır.

Kimileri emekliliğinin ilk yıllarında, Kimileri yatırım amaçlı ve ileriye yönelik olarak, kimileri ise hafta sonu tatillerini düşünerek bir yazlık ev arayışına girer. Bu esnada evin lokasyonu, belirli noktalara yakınlığı, kullanışlı olması gibi pek çok belirleyici faktör bulunur. Sonunda muradına erip bir yazlık alan aileler için, keyif dolu bir kazanımın tadına varma zamanı da gelmiştir. Peki yazlık ev her zaman avantajlı mıdır? Dezavantajları da var mıdır? İşte biz de bu yazımızda sizlere bu soruların cevabı niteliğinde bir takım bilgiler aktarıyor olacağız.

Yazlık Evin Avantajları

Uzun vadeli bir yatırım ve kazanç kaynağı olarak görülmektedir. Kısa vadede, sezonluk veya yıllık olarak kira geliri elde edebilme şansı tanımaktadır. Çocuklarla birlikte yapılacak tatiller için daha özgür, rahat ve konforlu bir alan oluşturmaktadır.

cocukkkkkk

Tatilin süresini ‘’ekonomik kaygı olmaksızın’’, yalnızca işlerinize göre uzatabilme şansı vermektedir. İlerleyen dönemde yazlık evleri, sadece sezonluk olarak değil, esas yaşam alanı olarak kullanabilme ihtimali doğmaktadır. Tatil esnasında, otel ya da pansiyon gibi konaklama merkezlerine ödenecek ücretten kar edilmektedir.

Rezervasyon stresi yaşamadan, istenilen zaman diliminde tatil yapma fırsatı tanımaktadır.

Yazlık Evin Dezavantajları Nelerdir?

Psikolojik olarak, her sene aynı bölgede tatil yapma zorunluluğu hissetmek Kalabalık akraba ziyaretleri ve misafir ağırlama stresi Ev içindeki yapılar ile ilgili çıkan arızalar, her yıl yenilemek adına yapılacak tadilatlar ve buna bağlı olarak artış gösteren masraflar. Otel, pansiyon ve diğer konaklama merkezlerinde olanın aksine, tatilde bile yemek, temizlik, çamaşır, bulaşık gibi ev işleriyle meşgul olmak

temzilik

Yazlık evin site içerisinde olmaması durumunda, tüm kış boş kalacağını düşünerek, güvenlik önlemlerini arttırmak durumunda kalmak Eğer siteye bağlı bir yazlık eviniz var ise; havuz bakım ücreti ve aidat ödemesi gibi masrafların çıkması şeklinde sıralanabilir.

Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak; yazlık ev ile ilgili fikirlerinizi netleştirebilir ve bu bilgiler ışığında rotanızı çizebilirsiniz.

Yazlık Evin Avantajları ve Dezavantajları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu