Ev ve Bahçe

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

instagram takipçi hilesi

Yaşam alanlarında kendinizi iyi hissetmenin sırrı sizi yansıtan bir ev dekorasyonunu hayata geçirmektir. Evin iyi bir dekorasyona sahip olması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği birçok kişi tarafından merak edilir. Yaşam alanlarının dekore edilirken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunur. Aşağıda yer verilen 5 madde ile ev dekorasyonunuzu daha estetik bir hale getirebilirsiniz.

ev dekorasyon

  • Öncelikle bir dekorasyon stiline karar vermelisiniz. Ev dekorasyonu stillerini klasik, modern, country olmak üzere üç sınıfa ayırırız. Fakat bu stiller de kendi içerisinde farklı gruplara ayrılır. Örneğin eviniz küçükse ve kalabalıktan hoşlanmıyorsanız modern dekorasyonun bir alt kolu olan minimalist dekorasyondan faydalanabilirsiniz. Dekorasyon stilini belirlemek doğru bir dizaynın elde edilmesine yardımcı olur.
  • Evinizin dekorasyonuna yön veren renklerden bir renk paleti oluşturarak 2. adımı tamamlayabilirsiniz. Genellikle birbiriyle uyum gösteren renkleri tercih etmeniz gerekir. Renk paleti oluştururken sevdiğiniz renklerin yanı sıra odaya uygun ve psikolojik olarak da sizi iyi hissettirecek renkleri tercih edin.
  • Mobilyaları ve eşyaları doğru bir şekilde yerleştirmek için yerleşim planı oluşturmanız gerekir. Alacağınız mobilya ve diğer eşyaların odanın genişliği ile uyumlu olması gerekir. Örneğin çift kişilik yatak ve gardrobun aynı alanda konumlandırılması için buna uygun alan seçilmelidir. Yerleşim planı oluşturarak doğru bir dekorasyon elde edebilirsiniz.
  • Yaşam alanını canlandırmak için evinizde yer vereceğiniz aksesuarları belirleyin. Biblolar, çerçeveler, lambader, aynalar gibi aksesuar ürünlerini ev dekorasyonuna uygun olacak şekilde tercih ederek estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Moda trendlerini yakından takip edin. Bu şekilde en yeni trendler hakkında kapsamlı bilgilere sahip olabilir, yaşam alanlarınıza bu trendleri kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon kişisel bir kavram olsa da estetikliği yakalamak için bazı faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Yaşam kalitesini yükseltecek iç dekorasyon aynı zamanda huzurlu bir mekanın temelini oluşturur. Evi daha verimli kullanabilmek adına yapılacak değişiklikler yaşam alanlarına fonksiyonellik kazandırabilir. Dekorasyon çeşitli aşamalardan oluşan bir süreçtir.

Bu süreçte oldukça dikkatli bir şekilde ilerlemek gerekir. Mutfak dekorasyonu, banyo dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu, salon dekorasyonu birbirinden farklılık gösterir. Sevilen tarza uygun renkler, dokular, formlar içeren eşyalar tercih ederek keyifli bir yaşam alanı oluşturmak oldukça mümkün. Basit adımlar ile birlikte estetik bir ev dekorasyonu elde edilebilir. Yaşam alanında bulunan her eşyanın birbiriyle uyum içerisinde olması, birçok avantajı da beraberinde getirir.

Bu şekilde keyifli ve yaşanabilir bir ortam elde etmek mümkündür. Örneğin fazla yer tutan eşyaların genel olarak tek bir alanda hatta görünmeyecek şekilde konumlandırılması gerekir. Süpürge, ütü masası, çamaşır askısı gibi ürünler eğer yaşam alanında kiler gibi bir alan var ise burada konumlandırılmalıdır. Bu tip eşyalar evin iç görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Yaşam alanı eğer küçük ise genel olarak açık tondaki renklerin tercih edilmesi önerilir. Bu şekilde daha ferah bir ortamın elde edilmesi oldukça mümkündür. Çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak kendinize uygun bir tarz elde edebilirsiniz.

Modern Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Odalarınızı ve evinizi detaylı bir şekilde dekore ederek modern ve bambaşka bir hava elde edebilirsiniz. Renk, desen ve mobilya seçimleri ile evinizi çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Evin dekore edilirken uyumlu bir şekilde hareket edilmesi, modern bir tarzın elde edilmesine imkan tanır. Yeni trendlerden faydalanarak modern bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Çeşitli fikirler edinerek hayalinizde kurduğunuz evi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Son trendlerde krom malzemeler yer alır. Küçük krom detaylara sahip olan mobilya ve eşyalar ile birlikte yaşam alanınızı modern bir hale getirebilirsiniz. Genel olarak minimalist eşyalar tercih etmek modern bir dekorasyonun elde edilmesine imkan tanır. Aynı zamanda genel olarak pastel tonlar tercih edilebilir. Çeşitli adımları takip ederek istediğiniz yaşam alanı ortamını elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu