Kişisel Gelişim

Göz Önünde Canlandırma Nedir? Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Hayata bakış açınızı, duanızı, davranışlarınızı ve düşüncelerinizi değiştirdiğinizde birçok değişimi beraberinde gelir. Sürekli olumsuz olana odaklanan kişilerin hayatından bir türlü olumsuz olaylar eksik olmaz. Negatif düşünce, negatif hayatı beraberinde getirir. Hayatınızı güzelleştirmek istiyorsanız size mükemmel bir yöntem anlatacağız.  Göz önünde canlandırma tekniği, hayatınızı bambaşka bir hale sokarak tüm hayallerinizi gerçekleştirecek. Yapılışı oldukça kolay olan teknik, yönlendirmeli meditasyonda da sıklıkla kullanılır.

Göz Önünde Canlandırma Nedir?

Göz Önünde Canlandırma Nedir? Nasıl Yapılır?

Canlandırma tekniğine “imajinasyon” denir. İmajinasyon hisleriniz ile bir şeylere odaklanma ve hayal gücünün sınırlarını zorlamaktır. Hayal ettiklerinizi göz önüne getirerek canlandırmayı ifade eder. Göz önünde canlandırarak hayalleri tüm detayları düşünmek beyine birçok mesaj verir. Beyin hayali kurulan olayların gerçek olduğunu düşünür. Hatta olayların gerçekleşmesi için çalışmaya ve yöntemler bulmaya çabalar.

Peki beyni düşüncelere inandırmanın faydası nedir? Beyin imajinasyon tekniği sayesinde hayal edilen olaylara ulaşmak için yöntem geliştirir. İmajinasyon tekniği yeni öğrenilmemiştir. Tarihte birçok sanatçı eserlerini üretirken bu tekniği kullanmış, ortaya mükemmel sanat eserleri çıkmıştır. İmajinasyon tekniği pozitif düşünce ile mümkündür. Her şeyden önce inanmak ve tekniği büyük bir inançla uygulamak gerekir.

Nasıl ki çekim yasası ile hayatın olumlu yönde değişmesi sağlanıyorsa imajinasyon tekniğinde de bu yöntem kullanılır. Birçok meditasyon uygulamasında imajinasyon yapılır. Kendini meditasyonun gücüne inanarak bırakan kişilerde rahatlık, hayata pozitif bakmak, mucizelere inanmak gibi etkiler görülür.

Göz Önünde Canlandırma Nasıl Yapılır?

Göz Önünde Canlandırma Nedir? Nasıl Yapılır?

En büyük yanılgılardan bir tanesi geçmişten gelen düşünce ve inanç kalıplarının değişmeyeceğine inanmaktır. Oysa insan, zihnindeki düşünceleri değiştirerek kendine yepyeni bir hayat yaşama fırsatı verebilir. Hayatı değiştirmek için ilk adım karar vermektir.

İlk olarak hayatınızda elde etmek istediğiniz şeyi düşünmeniz gerekir. Hep hayalini kurduğunuz bir şeyi düşünerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu tekniği ihtiyacınız olan her anda deneyebilirsiniz.

 • Rahatça oturun ve diyafram nefesleri alın.
 • Şu anki halinize uzaktan bakın. Sıradan bir gününüzü göz önüne alın. Birkaç saniye o günkü halinizi düşünerek bir fotoğraf çektiğinizi düşünün.
 • Fotoğrafa uzun uzun bakın.
 • Şimdi ise arzu ettiğiniz şeye odaklandığınızı düşünün. İstediğiniz arabayı aldığınızda, sevdiğinizle evlendiğinizde ya da bir ülkeye gittiğinizde neler hissedeceğinize odaklanın.
 • Bu görüntüde gördüklerinizi tüm detaylarıyla düşünün. Hislerinizi, elbisenizi, bakışlarınızı, makyajınızı hatta çorabınızı bile düşünün.
 • Hayaliniz tamamen gerçekçi olsun.
 • Hislerinize odaklanın.
 • Yine bir fotoğraf çekin.
 • Ellerinizi ileriye doğru uzatın. Şimdiki halinizin fotoğrafı sol elinize, hayallerinizi ise sağ elinize alın.
 • Sol el geçmişi, sağ el geleceği sembol eder.
 • Şimdi geleceğe erişmek için geçmeniz gereken aşamaları düşünün. Hayallerinizin gerçekleşmesi için neleri yapmanız gerekir. Hepsinin fotoğraflar şeklinde göz önünden akmasına izin verin.
 • Ellerinizi kalbinizde birleştirin. Göğsünüzün üzerinde elleriniz kavuştuğunda, hayalleriniz gerçek olduğunda hissedeceğiniz mutluluğu göz önünde canlandırın.
 • O anki hisleriniz tüm vücudunuzda dolaşsın.
 • Sağ elinizdeki fotoğrafın büyüdüğünü ve içinde olduğunu hayal edin. İşte tüm imgeleme çalışması bu kadar.

Göz Önünde Canlandırma Hakkında Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu