İnternet ve Web

WhatsApp Business Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, karşımıza yeni yayına almış olduğu yenilik ile küçük işletmeleri daha ileriye taşımak istiyor. İş dünyası için özel olarak geliştirilen WhatsApp Business ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

whatsapp business

Bu servisin normal WhatsApp uygulamasından farkına gelecek olursak, yeni WhatsApp Business servisi ile uygulama üzerinden işletme profilleri oluşturulabilecek, profil kısmında işletmeniz hakkında kısa bilgi, e-posta adresi ve işletmenin web sitesi hakkında bilgiler bulundurulabilecek. Böylece müşterilerinizin sizin hakkınızda ulaşmak istedikleri bilgilere daha kısa bir zaman zarfında ulaşabilecekler. “İş dünyasının birçok farklı teknolojiye ihtiyacı var” diyen WhatsApp, geliştirmiş oldukları bu uygulama üzerinde müşterilerin sıkça sordukları sorular için hızlı cevap verebileceklerini ve gönderilen mesajlar hakkında istatistik bilgilere sahip olunabileceğini de açıkladı.

 

WhatsApp Business servisinin sunduğu bir diğer yenilik ise profillerde yer alan yeşil tik yani “onaylı hesap” ibaresi. İnstagram üzerinde kurulan mağazalar genellikle WhatsApp üzerinden iletişim kurduklarından, karşınızdaki kişinin gerçekten iletişime geçmek istediğiniz, yetkili kişi olduğunu ve bir işletme profili ile iletişimde olduğunu yeni gelen bu özellik ile anlamanız kolaylaşacak.

whatsapp para empresas whatsapp business 0

WhatsApp‘ın sunmuş olduğu Business servisini kullanmak için ekstra olarak bir uygulama indirmenize gerek yok. Uygulamada yer alan çoklu hesap yönetim sistemi ile firma sahibi hem kendi şahsi WhatsApp hesabını yönetebilecek iken hem de işletmesinin hesabını kolayca kullanabilecek. Ayrıca kişisel hesabınıza, işletme profilleri tarafından gelen mesajları spam olarak işaretleyip, sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz işletme profillerini engelleyebiliyorsunuz. 

İşletmeler için güzel bir hizmet olacak WhatsApp Business‘a tarayıcınız üzerinden de bağlanabiliyorsunuz. Bunun için firmanın daha önceden yayına almış olduğu WhatsApp Web hizmeti üzerinden işletme profilinize bilgisayarınızdan erişim sağlayabilmektesiniz.

whatsapp Business

Yavaş yavaş dünya geneline kullanıma sunmayı planladığı Business servisine şuan Google Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Business servisinin İOS versiyonu hakkında ise firma tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki günlerde de İOS sürüm bulunduran cihazlar için bu yeniliğin gelmesini ön görüyoruz. WhatsApp’ın şuan için Android işletim sistemli cihazlarda yayınladığı bu servisi edinmek ve kullanmak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu