İnternet ve Web

Web Sitesi Yapmanın 4 Basit Adımı

instagram takipçi hilesi

Web sitesi, ürünlerinizi tanıtmanıza veya içerik yayınlamanıza olanak tanır. Ürünlerinizi çevrimiçi satıyorsanız veya yalnızca işletmenizle ve iletişim bilgilerinizle ilgili biraz bilgi vermek istiyorsanız, bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Bir site oluşturmadan önce web siteniz ile ne elde edeceğinizi düşünmek iyi bir fikirdir. Rakiplerinizin web sitelerini araştırmak, sizin için neyin işe yarayabileceği konusunda net bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Bir web sitesi oluşturmak için 4 temel adımı uygulamanız gerekir.

web sitesi 1

1. Web Sitesi Alan Adınızı Kaydedin

Alan adınız, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yansıtmalı, böylece müşterileriniz bir arama motoruyla işinizi kolayca bulabilir. Müşterileriniz ayrıca alan adınızın işletme adınıza benzemesini bekleyebilirler.

Alan adınız e-posta adresiniz için de kullanılacaktır. Hotmail gibi ücretsiz bir e-posta adresi kullanabilseniz de, bir işletme adresinden e-posta göndermek daha profesyonel görünmektedir.

2. Hosting (Barındırma) Alın

Alan adınızı internette bulabilmeniz için bir web barındırma şirketi bulmanız gerekecektir. İnternet servis sağlayıcılarının çoğu, web barındırma hizmetleri sunar. Size birden fazla e-posta adresi de sağlayabilirler. Web barındırma için aylık ücretler, web sitenizin büyüklüğüne ve kaç ziyaret aldığınıza bağlı olarak değişir.

web sitesi 2

3. İçeriğinizi Hazırlayın

Müşterilerinizin web siteniz üzerinden neler yapmasını istediğinizi düşünün. Bu, hangi bölümleri veya sayfaları dahil etmek istediğinizi çözmenize yardımcı olacaktır. Müşterilerinizin hangi bilgileri veya işlemleri istediklerini düşünün ve sitenin ihtiyaç duydukları şeyleri bulmalarını ve yapmalarını kolaylaştırmak için yapılandırıldığından emin olun.

Sitenizi tasarlamak için bir profesyonel kiralayabileceğiniz gibi, içeriğinizi yazmak ve yapılandırmak için bir profesyonel almayı da düşünebilirsiniz. Müşterilerin kullanımı için iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir web sitesi işinizin öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Alakalı ve uygun içeriğe ve görüntülere sahip olmak müşterilerin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi anlamalarına yardımcı olur ve işletmenizden satın alma konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlar.

web sitesi 3

4. Web Sitenizi Oluşturun

Kendi web sitenizi oluşturabilir veya profesyonel bir web geliştiricisinin sizin için oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Web sitelerinin güncel tutulması gerekir. Bu yüzden sürekli olarak bakım yapmanız gerekir.

Kendi web sitenizi oluşturmak için bir web sitesi yayınlama paketi kullanabilirsiniz. Bunlar kelime işlemcilere benzer ancak metin ve resimlerinizi web içeriğine dönüştürmek ve web sitenize göndermek için yerleşik özelliklere sahiptir.

Başka biri sizin için bir web sitesi yapması, bu tür işlerde yeniyseniz iyi bir fikirdir. Profesyonel bir web geliştiricisi sitenizi hızlı bir şekilde oluşturabilir ve başarılı web tasarımı konusunda yol gösterici olabilir. Bir profesyonelin işe alınması, bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak veya web siteniz üzerinden başka hizmetler sunmak istiyorsanız çok yararlı olabilir.

web sitesi 4

Web sitenizi, akıllı telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda kolayca kullanılabilecek şekilde tasarlamanız gerekir. Web sitenizi mobil kullanım için optimize etmek, internete erişmek için telefon ve tablet kullanan artan sayıda insanın sitenizi dışarıdayken kullanabileceği anlamına gelir.

Web Sitesi Oluşturma ile ilgili videolar 

https://www.youtube.com/watch?v=7eaUedatLcQ

https://www.youtube.com/watch?v=Yku8Ujxk7t8

Kaynak
WP Mavi

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu