Alışveriş RehberiMaksatModa

Vintage Akımı Nedir? Vintage Örnekleri

instagram takipçi hilesi

Vintage Akımı Nedir? Vintage akımı, popüler bir trend, stil olarak çok ilgi görse de kullanımı da son derece zordur. Vintage tarzı yapmak istediğinizde ilk kullanmak istediğiniz eserler arasında vintage isimli parçalar olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Bu parçaları antika dükkanlarında, ikinci el pazarlarında ya da antika satan diğer yerlerde bulabilirsiniz. Bu noktada satın aldığınız parçaları vintage’in yanı sıra, antika ya da retro olarak adlandırılabilirsiniz.

Vintage

Vintage Akımı İçin İpuçları

Renkler İle Başlayın

Yaşam alanınıza vintage dekorasyon öğeleri dahil etmek istiyorsanız öncelikle zamanı olmayan renklere odaklanmalısınız. Bej, kırık beyaz, kum ya da krem ​​gibi zamansız renkler retro dekorasyon için mükemmeldir. Zamansız uzaklaşmak istiyorsanız açık pembe, açık mavi ya da açık lila gibi renkleri seçebilirsiniz.. Retro dekorasyon için renk seçerken sakin, asil ve monoton kalabilen renklere öncelik vermelisiniz.

Eskilerden Kaçmayın

Eski moda dekorasyon için gerekli koşullardan biri eski parçaları kullanmak ve eski iç tasarımı vurgulamaktır. Mevcut yaşam alanının iç yapısı geçmişe dayanıyorsa bu yapıyı bozmamak sizin için oldukça büyük bir avantajdır. Ayrıca dekorasyon açısından eski mobilyalardan uzak durmamak ve orijinalliğini bozmamak önemlidir.

Ağır bir atmosfer yaratmadan retro dekorasyon yapmak isteyenler için eklektik tarz denemek oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Elektrik tarz dekorasyonda farklı tarzları bir araya getirebilir ve zevkinize göre dengeleyebilirsiniz.

Basitte Kalın

Vintage tasarımlar gösteriş istemez. Birçok insan eski parçaları kullanarak daha dikkat çekici bir ortam yakalayacağını düşünür. Ancak durum tam tersidir. Vintage akımı, basit ve sade bir görünüm elde etmektir.

Seçimlerinizi Doğru Yapın

Vintage kavramı, günümüzde oldukça karıştırılmaktadır. Bu tarz parçaları bulmak zordur. Çünkü bu parçaların 30 ila 60 yaşları arasında olması gerekmektedir. Aynı zamanda belli bir dönemde üretilmiş ve ikonik parçalar olmalıdır.

Bu özellikte parçaları bulmak son derece zordur. İyi araştırmalar yapmanız gerekir. Aynı zamanda kaliteli malzemelerden üretilmesine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Mermer, taş, ahşap ve metal malzemeleri seçebilirsiniz.

Vintage Akımı Örnekleri

Vintage Akımı ile ilgili videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu