İnternet ve WebKişisel Bilgisayarlar ve Donanımları

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatası ile ilgili videolar da aşağıdadır.

instagram takipçi hilesi

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor

ag problemleri

Bilgisayarlarımız karmaşık bir algoritma üzerine kuruludur. Bu karmaşık işlemlerin herhangi birinde bir problem ortaya çıktığında, internete bağlanmaya çalıştığımızda çeşitli hatalar ile karşılaşırız. İnternete bağlanma eylemi sırasında karşılaşılan en sık hata, varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatasıdır.

Peki, ağ geçidi nedir? Bu hata ne anlama gelir? Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası nasıl çözümlenebilir?

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatasının Nedeni ve Çözümü

Bilgisayarların ağ geçidi, modeminizin kendisine has adresidir. Yani her modemin farklı bir ağ geçidi bulunmaktadır. Ağ geçitleri bilgisayara otomatik olarak verilir. Fakat bazı zamanlarda yanlış adresler verilebilir. Böyle durumlarda varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası ile karşılaşır ve internete bağlanamazsınız. Böyle bir durumda öncelikle nedeni bulup, aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

  • Kullandığınız sürücü güncellenmemişse böyle bir hata ile karşılaşırsınız. Bu nedenle her zaman güncel bir sürücü kullanmanız gerekmektedir.
  • Kullandığınız Antivirüs programı, bağlantıyı otomatik olarak iptal edebilir. Bu durumda Antivirüs programını kaldırıp yeniden kurarak hatayı giderebilirsiniz.
  • Windows’un kendi güvenlik duvarları da yine bu bağlantı sorunlarına neden olabilir. Bu durumda Windows’un güvenlik duvarını durdurarak ya da kaldırarak sorunu çözebilirsiniz.
  • Bazı modemler fan olmadan tasarlanmıştır. Fanı olmayan modemlerde sıklıkla karşılaşılan bu hatanın herhangi bir çözümü olmadığı için mecburen modeminizi değiştirmeniz gerekecektir.
  • Aynı şekilde bazı dizüstü bilgisayarlar her modem ile uyum sağlayamaz. Modeminiz ile dizüstü bilgisayarınız arasındaki bu uyumsuzluğunda bir çözümü yoktur. Bu nedenle sorun bundan kaynaklıysa yine modeminizi değiştirmeniz gerekecektir.
  • Yerel Ağ bağlantınızı yapılandırarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Yerel ağ bağlantısını yapılandırdıktan sonra Güç Yönetimi sekmesindeki tüm işaretli yerleri kaldırın.
  • Modeminizin verdiği ip adresinizi biliyorsanız, daha detaylı ayarlamalar yapabilirsiniz. Bu hatayı çözümlemek amacı ile modeminizin bilgisayara verdiği ip adresini ya el ile kendiniz ayarlayın ya da otomatik seçeneğini kaldırıp ardından yeniden aktive ederek hatayı çözebilirsiniz.
  • Son olarak modeminize reset atarak yeniden başlatın. Böylece kurulumu yeniden yapılacaktır ve varsayılan ağ geçidi kullanılabilir hale gelecektir.

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu