Vahit Kirişçi Kimdir?

Google News

vahit kirisci kimdir 6
Tam adı: Vahit Kirişçi
Doğum tarihi: 4 Aralık 1960
Doğum yeri: Kahramanmaraş, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Yay
Ailesi: 
Eşi: Evli
Çocuk (ları): Üç çocuğu var
Mesleği: Siyasetçi, Bakan
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Vahit Kirişçi Kimdir? Vahit Kirişçi, siyasetçi ve bakandır.

Vahit Kirişçi, 4 Aralık 1960 günü Kahramanmaraş’ta dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden tamamladı ve başarılı bir şekilde mezun oldu. Yüksek Lisansı eğitimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktora eğitimini ise İngiltere’de yer alan Cranfield Üniversitesi‘nde bitirdi.

İlk olarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı‘nda tekniker olarak görev yaptı. Daha sonra Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak derslere girdi. 1995 senesinde doçent, 2001 yılında profesör unvanının sahibi oldu.

16’sı yabancı dilde olmak üzere 55 makale, kitap, komisyon raporu ve bildirisi yayınlamıştır. Pek çok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev yaptı. Adana 22. ve 23. AKP Milletvekili olarak mecliste yer aldı.

22. dönemde milletvekili olarak, Türkiye Avrupa Parlamentosu Karma Komisyon Üyesi ve Başkan Yardımcısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanlığı yaptı. 23. Dönemde ise aynı komisyonun Başkanlığına yeniden seçildi.

İlgili İçerikler

Kirişçi, evlidir. Bu evliliğinden üç çocuğu dünyaya geldi.

Vahit Kirişçi, 4 Mart 2022 günü Bekir Pakdemirli‘nin istifasının ardından Recep Tayyip Erdoğan tarafından  Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı olarak atandı. Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde görevinden affını istemişti. Bu kararı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir