Yerli Erkek Ünlüler

Bekir Pakdemirli Kimdir?

instagram takipçi hilesi

bekir pakdemirli fotograflari 7
Tam adı: Bekir Pakdemirli
Doğum tarihi: 10.11.1973
Doğum yeri: İzmir
Ailesi: Ekrem Pakdemirli, Nuran Pakdemirli
Eşi: Ahu Pakdemirli
Mesleği:Türk Ekonomist, Tarım ve Orman Bakanı (Temmuz 2018)
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Bekir Pakdemirli kimdir? Bekir Pakdemirli, 10 Kasım 1973 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Merhum Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli‘nin oğludur. Annesi Nuran Pakdemirli’dir. İki kız ve iki erkek kardeşi vardır.

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimi almıştır. Ardından Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimi aşmış. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde ise doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

Türk eski siyasetçilerinden olan babası merhum Ekrem Pakdemirli, 18.19.20 ve 21. Dönem Anavatan Partisi Manisa Milletvekilliği yapmış, 23 Haziran 1991- 20 Kasım 1991 tarihleri arasında Başbakan yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı görevini üstlenmiş, 30 Mart 1989- 29 Mart 1990 tarihleri arasında Maliye ve Gümrük Bakanlığı görevlerini yapmış ve 21 Aralık 1987- 30 Mart 1989 tarihleri arasında ise Ulaştırma Bakanı olarak görev almıştır.

İlginizi çekebilir:

Vahit Kirişçi Kimdir?

Bekir Pakdemirli babası ile olarak babasının kendisinin en büyük danışmanı olduğunu ve onun sayesinde tarihe pek çok anlamda tanıklık ettiğini, ondan kalan en büyük mirasın onlara örnek olması ve iyi bir isim bırakması olduğunu söylemiştir.

10 Temmuz 2018 tarihinden beri Tarım ve Orman Bakanı görevini üstlenen Bekir Pakdemirli, gıda, teknoloji ve otomotiv alanlarında serbest girişimlerde bulunmuştur. Çeşitli şirketlerde yöneticilik görevi üstlenmiştir. Bunun yanında kariyeri boyunca Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından olan bir seramik firmasının ve halka açık bir gıda firmasının Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir.

Uluslararası bir gıda şirketi olan McCain Foods şirketinde üst düzey yöneticilik görevini üstlenmiş ve halen McCain şirketi ile danışmanlık ilişkilerini devam ettirmektedir.

Bakan Bekir Pakdemirli, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Albaraka Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği’ni devam ettirmektedir. Sosyal sorumluluk bilinciyle yer aldığı hassasiyetiyle Tarkem – Tarihi Kemeraltı A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanısıra , Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliği’ni ve Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği üyeliğini de devam ettirmektedir.

Televizyon ekranlarında çeşitli söyleşilere katılan Bekir Pakdemirli, aynı zamanda deniz kaptanı, pilot ve amatör telsizcidir. İngilizce bilmekte ve 2013 yılından beridir Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Dr. Ahu Pakdemirli ile evli ve üç erkek çocuk babası olan Bekir Pakdemirli, 9 Temmuz 2018 tarihinde başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak atanmıştır.

Boş vakitlerden hoşlanmadığını belirten Bakan Bekir Pakdemirli, katıldığı bir programda hayatın çok kısıtlı bir zaman olduğunu ve bu zamanı en iyi şekilde geçirmek için çok şeye dokunmak gerektiğini kötü alışkanlıklara zamanı olmadığını söylemiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi.infohaberturk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu