Gezi Rehberi

Uruguay’da Görülmesi Gereken Müzeler

instagram takipçi hilesi

Güney Amerika Kıtası’nın en fazla tercih edilen gezgin merkezlerinden birisi olan Uruguay ülkesi, laik ve ücretsiz eğitim anlayışı, oldukça yüksek refah seviyesi, amca havası ile gönüllere taht kurmuş olan devlet başkanı ve güler yüzlü insanları ile hafızalara kazınmış olan Uruguay, dünyada eşcinsel evliliklere izin veren ülkelerden birisi olması ile de bilinmekte.

Uruguay, özgürlükçü yapısının yanı sıra birbirinden güzel eserler ev sahipliği yapan müzeleri ve sanat merkezleri ile de görenleri kendisine hayran bırakmakta. İşte Uruguay müzeleri.

Uruguay’da Görülmesi Gereken Müzeler

National Museum of Visual Arts

viusal art

Ulusal Görsel Sanatlar Müzesi (National Museum of Visual Arts), ülkede bulunan sanatçıların en değerli eserlerinin bulunduğu kapsamlı ve büyük bir sanat müzesi. 1911 senesinde açılan bu müzede; Rafael Barradas, Joaquin Torres Garcia, Jose Cuneo, Pedro Figari ve Carlos Federico Saez gibi sanatçılara ait eserlerin yanı sıra yabancı sanatçılarında eserleri görülebilir.

Museo Torres Garcia

Mueso Torres Garcia

Belediye tarafından işletilmekte olan Museo Torres Garcia, açıldığı 1949 senesinden günümüze Montevideo kentine gelen gezginlerin en fazla ziyaret etmiş olduğu yerlerden birisi. Eski Şehir (Ciudad Vieja) bölgesinde bulunmakta olan bu müze, Joaquin Garcia’ya ait yaratıcı tablolar ve çeşitli kişisel eşyaları ve belgeleri bulunmakta.

Palacio Taranco

Palacio Taranco

Fransız asıllı mimar Charles Louis Girault ve Jufes Chifflot Leon tarafından tasarlanmış ve Montevideo’da bulunan Palacio Taranco, 1972 senesinden günümüze kadar rmobilya, süs eşyaları e tablo gibi parçaların sergilenmiş olduğu Dekoratif Sanatlar Müzesi olarak kullanılmakta.

Juan Manuel Blanes Museum

blanes

Montevideo kentinde yer alan ve ülkede bulunan kültür sanat tutkunlarının en önemli buluşma adreslerinden birisi olan Juan Manuel Blanes Museum, sene içerisinde düzenlenen birçok sergi ve etkinliğe ev sahipliği yapmakta.

Andes Tragedy and Miracle Musesum

Andes Tragedy and Miracle Musesum, başkent Montevideo’da bulunan Eski Şehir Bölgesi’nin en ünlü müzelerinden birisi. Adnes’te 1972 senesinde meydana gelen trajik uçak kazasında hayatını kaybeden yirmi dokuz kişinin ve tüm imkansızlıklara rağmen hayatta akalan on altı kişinin hatırası ve hikayelerini yaşatmakta.

Eğer sen de özgürlükler ülkesini daha yakından görmek istiyorsan yol açık yola çık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu