Gezi Rehberi

Ucuz Konaklama İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Ucuz konaklama uygulamalarından sizlere bahsedeceğiz. Seyahat harcamalarını en aza indirmek için plan yapıyorsanız, ilk adımı konaklama harcamalarından yana yapabilirsiniz. Eğer lüks otellerde ve devasa büyüklükteki saraylarda konaklama düşünceniz yoksa ise, konaklamanızı oldukça düşük ücretlere hatta ücretsiz olarak sağlamanız bile mümkün olabilir.

ucuz konaklama uygulamalari 4

Zira tam bu konuda teknoloji devreye girerek konaklama uygulamaları ile önüne onlarca farklı konaklama olanağı çıkarabilir. İşte seyahat rehberlerinize eklemeniz gereken ucuz konaklama uygulamalarından bazıları.

Ucuz Konaklama İçin Kullanabileceğiniz 5 Uygulama

Couchsurfing

Ücretsiz konaklama denildiği zaman ilk akla gelen uygulamalardan birisi Couchsurfing. Bu uygulamayı kullanarak, gidecek olduğunuz destinasyonda gezginlere kapısını açan çok sayıda ev sahibi bulabilmeniz mümkün. Bu kişilerin size güvenmesi ya da sizin onlara güvenmeniz adına en önemli kriter ise uygulama profiliniz de bulunan referans yorumları ve puanlar.

Kısacası eğer güvenilir bir misafir olursanız, dünyanın dört bir yanından kendinize ev bulabilmeniz hiç zor değil.

ucuz konaklama uygulamalari 3

Mind My House

Bu listede ücretsiz konaklama konusunda tek bir seçenek olduğunu sanıyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Mind My House uygulaması da size ücretsiz konaklama sunan uygulamalardan birisi. Mind My House uygulamasının Couchsurfing’ten farkı ise ev sahibinin ücretsiz konaklamanız karşılığında sizden onarım bakım, temizlik ya da evcil hayvan gezdirilmesi gibi bazı basit hizmetleri talep etmesidir.

Homeexchange

Kendinize ait bir eviniz var ise bu dünyanın birden falza noktasında da eviniz var demektir. Nasıl oluyor diye soranlar fazla meraklanmasın çünkü Homeexchane uygulaması ile kendi evinizi bir başkasının evi ile değiş tokuş edebilmeniz mümkün hale geliyor.

Tabii ki sadece seyahatiniz boyunca. Bunun için yapmanız gereken tek şey bu uygulamaya üye olup, sizin gideceğiniz ülkeden bulunduğunuz kente seyahat edecek bir ev sahibi bulmak. Üstelik bu değişim ise tamamen ücretsiz.

ucuz konaklama uygulamalari 2

Hostelworld

Hostel dendiği zaman aklınıza Hippi tarza sahip insanlar, pis odalar ve tahtakuruları geliyor ise bu zamanı baya geriden takip ediyorsunuz demek çünkü günümüzde hostellerin bazıları standart bir pansiyon odasından daha lüks otel odalarına benzer bile duruma geldi.

Tabi yine ücretin düşüklüğüne göre tahtakurularının yaşamış olduğu kötü hostellere de denk gelebilme ihtimaliniz var. Bu ihtimali en aza düşürmek için Hostelword uygulamasını kullanarak, misafirlerin hosteller için yapmış olduğu yorumları okuyarak kötü durumların riskini en aza indirebilirsiniz.

ucuz konaklama uygulamalari

Homestay

Ev konforunda bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler Homestay uygulamasını kullanarak evlerinin odalarını kiralayan insanlar ile iletişime geçebilir. Çoğu zaman otellere göre daha ucuza konaklamanızı sağlayan bu evlerde kalarak o bölgedeki günlük yaşam tarzını ve yerel insanları daha yakından tanıma şansını elde edebilirsiniz.

 

Kaynak
KaynakKaynak 2Kaynak 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu