İlişki KonularıSosyal Medya

Tinder Nedir, Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Tinder, bulunduğunuz yere göre sizin için eşleşmeleri bulan bir çevrimiçi buluşma uygulamasıdır. Bir profil oluşturup kendi fotoğraflarınızı yüklersiniz ve başka biri ilginizi çeker ve resminize de dokunursa, uygulama onlarla sohbet etmenize izin verir.

Tinder Nedir, Nasıl Kullanılır?

İki kişi, gerçek hayatta buluşmak isteyip istemediğine karar vermeden önce aylarca ücretsiz sohbet edebilir. Uygulama, flört sürecini gerçek hayatta olabileceğinden daha az garip hale getirmek için tasarlanmıştır. Tinder’ın sunduğu özelliklerin çoğu Facebook yüzünden gereksiz ve modası geçmiş, ancak yine de çok popüler bir uygulama.

Tinder’ı Kullanmak için Neye İhtiyacınız Var?

Tinder’ı kullanmak için internet bağlantısı olan bir Apple veya Android telefona ihtiyacınız var. Ayrıca, adınız ve profil resminiz gibi temel bilgileri içeren bir Facebook hesabınız olmalıdır. Tinder, kullanıcıların tam adlarını, e-postalarını veya doğum günlerini girmelerini gerektirmez. İsterseniz bu adımı atlayabilir ve her alan için istediğiniz bilgiyi (rahatsız edici olmadığı sürece) oluşturabilirsiniz.

Tinder Nasıl Kullanılır?

Başlamak için bir Tinder hesabına kaydolmanız gerekir. İstendiğinde bir kullanıcı adı ve şifre seçmeli ve ardından Facebook giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapmalısınız. Tinder’ı bir sonraki açışınızda, uygulamanın ana sayfasına geri döneceksiniz. Buradan ‘evet’ için sağa ve ‘hayır’ için sola kaydırın.

Bulunduğunuz yerin yakınında bulunan ve aynı zamanda şu anda oturum açmış olan kişilerin bir listesini göreceksiniz. Bu kişilerden herhangi biri ilginizi çekiyorsa, devam edin ve onlarla eşleşmek için sağa kaydırın. İlginç birini bulursanız ancak şu anda kaydırmak için zamanınız yoksa, profilindeki oka dokunabilir ve başka biri tarafından kaydedilmemiş olması koşuluyla daha sonra için kaydedebilirsiniz. Listeniz dolmadan ve diğerlerini silmeye veya kaydetmeye başlamanız gerekmeden önce bir seferde en fazla on kaydırılmış profile sahip olabilirsiniz.

Biriyle eşleşirseniz, adını, yaşını ve fotoğraflarını içeren Tinder profilini görürsünüz. Onlar da sizinle eşleşirse, ikinizin de sohbet başlatması için ekranın altında bir sohbet kutusu belirecektir.

Tinder, kullanıcıların tam adlarını, e-postalarını veya doğum günlerini girmelerini gerektirmez. İsterseniz bu adımı atlayabilir ve her alan için istediğiniz bilgiyi (rahatsız edici olmadığı sürece) oluşturabilirsiniz.

Tinder Nasıl Çalışır?

tinderr 1536x1024 1

Tinder çoğunlukla konum tabanlıdır. Tinder’ı kullanabilmek için telefonunuzun açık olması, bir WiFi veya hücresel ağa bağlı olması ve GPS’in açık olması gerekir. Uygulamayı açtığınızda, önce GPS kullanarak konumunuzu bulur ve ardından size yakındaki kişileri gösterir.

Bir kullanıcı adı oluşturmayı gerektiren uygulamalar, mevcut oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanan uygulamalardan doğal olarak daha fazla zaman aldığından, Facebook oturum açma bilgilerinizi kullanmak uygundur. Facebook profiliniz iki amaç için kullanılacaktır: Tinder profilinizin fotoğraflarını ve bilgilerini doldurmak ve ağınızda kimlerin Tinder’da olduğunu görmek için.

Tinder daha sonra çevrenizdeki eşleşme arayan diğer kişileri aramak için her kişinin telefonunun konumunu kullanır. Tinder, kimin bir eşleşme olduğunu belirlemek için hem sizden uzaklığını hem de ilgi alanlarındaki benzerliklerini ölçüt olarak kullanır. Uygulama, çevrimiçi olmayan veya belirli bir yarıçap içinde olmayan kişileri arayamaz.

Aşağıdakiler, bir Tinder profilinin en önemli üç kısmıdır:

Metin – Burası, herkese neyle ilgilendiğinizi söylediğiniz ve ilgilenirlerse sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilecekleri yerdir.

Fotoğraflar – Burası sizin ve arkadaşlarınızın resimlerinin kullanılabileceği yerdir. Hiç fotoğrafınız yoksa sorun değil, varsa onları kullanın!

İlgi Alanları – Bunlar hayatta ilgilendiğiniz şeylerdir. Onlar sizi benzersiz yapan şeylerdir; sizi diğer insanlar için ilginç kılan şeyler. Bir kişi sizinle eşleşmek için sağa kaydırırsa ve gördüklerini beğenirse, gerçek hayatta kim olduğunuz hakkında daha iyi bir fikir edinebilmek için ilgi alanlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyecektir.

Tinder, çevrenizdeki yürüme mesafesindeki olası eşleşmeleri bulmak için telefonunuzun konumunu kullanır. Bu, birinden 300 fitten fazla uzaktaysanız, sizinle eşleşemeyecekleri anlamına gelir.

Tinder’dayken biriyle eşleşmeye karar verdiğinizde, her iki profiliniz de yeni bağlantıyı yansıtacak şekilde güncellenecektir. Bu, her iki ekranınızda da görünecek ve gelecekte o kişiyle yapacağınız tüm konuşmalar da bu güncellemeyi otomatik olarak yansıtacaktır. Bir kişinin Tinder’da zaten bir profili varsa, giriş yapmak için bir Facebook hesabına ihtiyacı yoktur.

Tinder’ı ilk açtığınızda, telefonunuzun konumunun kapsama alanında bulunan herkesi gösterecektir. En az on kez sağa veya sola kaydırdıktan sonra listeniz dolmaya başlayacaktır. Olası bir eşleşme olarak gördüğünüz birini bulursanız, profilindeki oka dokunun ve kaydedin. Listede size en yakın kim olduğunu göremiyorsanız, telefonunuzun ana sayfa düğmesine iki kez basarak sayfayı yenileyin.

Hepsi bu kadar! Artık nasıl sağa veya sola kaydıracağınızı ve bir profesyonel gibi kaydırmadan eşleştirmeye nasıl geçeceğinizi bilmelisiniz. Apple veya Android telefonunuzu Facebook hesabınıza bağlamak için adım adım talimatlar veren bu makalenin diğer bölümlerini incelemek isterseniz, buraya tıklayın.

Tinder, flört veya yeni arkadaş arayan kişilerin sadece coğrafi olarak birbirine yakın yaşayarak birbirleriyle tanışmasını kolaylaştıran bir uygulamadır. Uygulama, insanların yakınlarda kimlerin olduğunu ve uygulamada kimlerin kaydolduğunu görmelerini sağlar. Ayrıca, ağınızdaki kişilerin (arkadaşların), diğer potansiyel eşleşmeleri bulabilmeleri için belirli bir yarıçap içindeki konumlarını herkesle paylaşmasına olanak tanır. İlginç birini bulduğunuzda, eşleştirmek istiyorsanız sağa (yukarı) kaydırın.

tni

Beğendiğiniz şeyleri beğenirlerse size ‘evet’ seçeneğini verirler ve bir sonraki profile geçerler. Bölgenizdeki yeni insanlarla tanışmanın harika bir yolu!

Tinder, facebook üzerinden eşleşme arayan bir uygulamadır. İyi görünen fotoğraf veya videoların yanı sıra kendiniz ve ilgi alanlarınız hakkında iyi bilgiler içeren bir profiliniz var. Uygulamayı açtığınızda, bulunduğunuz yere yakın bazı kişileri size gösterecektir. Daha sonra bir kişiyi beğenmek veya beğenmemek için sola veya sağa kaydırabilirsiniz. İki kullanıcı karşılıklı olarak birbirini beğenirse, planlanan bir tarih hakkında bir tartışma başlatmak için bir sohbet kutusu kullanılabilir.

Tinder Popülaritesi Nasıl Gelişti?

Tinder’ın popülaritesi 2014 yılının ortalarında, Tinder’ın CEO’su kaplanlarla poz veren kullanıcıların fotoğraflarını yasaklayacağını açıkladığında patladı, bunun nedeni bu fotoğrafların çoğunun kaplan avı gezilerinde veya konserve avcılık endüstrisi ile bağlantılı olarak çekilmesinin yasal olduğu. Spor ve kâr için egzotik türleri (kaplanlar dahil) avlamak; bu, PETA dahil olmak üzere hayvan hakları savunucuları tarafından eleştirildi. Tinder’ın web sitesi 6 milyardan fazla profil derecelendirmesine sahip ve bu da onu dünyanın en büyük tanışma sitesi yapıyor.

tinderr

1 Ekim 2015’te Tinder, kullanıcıların bilgisayarlarından erişebilmeleri için flört uygulamasının web için optimize edilmiş bir sürümü olan Tinder Online’ı piyasaya sürdü. Takip eden Ocak ayında, Tinder, diğerleri arasında androjen, bigender ve transseksüel dahil olmak üzere cinsiyet tanımlaması için daha fazla seçenek sundu.

Güncelleme aynı zamanda kullanıcıların sonuçlarını yeni cinsiyet kategorilerine ve tercih edilen terime (masc., fem. veya herhangi biri) göre hassaslaştırmalarına da izin verdi. 2016’da Tinder, sınırsız eşleşmeye izin veren yükseltilmiş bir hizmet olan “Tinder Gold”u piyasaya sunarken, ücretsiz Tinder uygulaması 12 saatlik bir süre içinde sağa kaydırma sayısını sınırlar. Haziran 2017’de Tinder, kullanıcıların Tinder Plus hesapları oluşturmasına izin vereceğini duyurdu ve hizmeti sohbet desteği ve daha fazla video seçeneği ile yükseltti.

25 Ocak 2018’de “Gizmodo”, uygulamanın artık açık profillerde sağa kaydırma seçeneklerini otomatik olarak göstermeyeceği, yaklaşan bir hata düzeltmesi gibi görünen ekran görüntülerini yayınladı. Bu seçeneğin kaldırılması, potansiyel eşleşmeler arasında kaydırarak harcanan potansiyel zamanı artık azaltamadıklarından şikayet eden kullanıcılar arasında büyük bir kargaşaya neden oldu.

Kullanıcı şikayetlerine yanıt olarak bir basın açıklaması yayınlandı, ancak Tinder’ın başlangıcından bu yana kullanıcıların sağa kaydırılan profillerin bir yüzdesini görmelerine izin verme sorununa değinilmedi. Mart 2018’de Tinder, bir Apple cihazı kullanırken tüm eşleşmelerinin yeniden oturum açana kadar kaybolmasına neden olan kullanıcı şikayetlerine yanıt olarak uygulamada değişiklikler yaptı. Bunun bir hata olduğuna inanılıyordu ve başka bir ayar değiştirilerek düzeltildi.

3 Nisan 2018’de “TechCrunch”, Tinder’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sean Rad’in ana şirket Match Group’un Pazartesi günü Tinder uygulamasını Match dahil diğer flört hizmetlerinden ayıracağını açıklamasının ardından şirketten ayrıldığını bildirdi. com ve OkCupid. Tinder Gold gibi farklı özellikler sunan birden fazla ücretli katmana sahip ayrı bir varlık haline gelecek.

Tinder ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu