İnstagram Müzik Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

İnstagram Müzik ekleme özelliği an itibari ile Türkiye’de kullanılabilir duruma getirildi. İnstagram kullanıcılarının uzun süredir beklediği bu özellik nihayet ülkemizde de artık kullanılabilecek. Müzik ekleme özelliğinin kapalı olduğu ülkelerde hikayelerinize müzik eklenmesi mümkün değildi. Kullanıcılar telefon kamerası ile müzikli storyler atıyordu. Pek çok ülke uzun zamandır bu özelliği kullanıyordu. İşte instagram müzik nedir, nasıl kullanılır? sorularının cevabı…

instagram muzik 1

İnstagram Müzik Nedir?

Facebook ve İnstagram, Türkiye kullanıcıları için uzun zamandır beklenen Müzik özelliğini yayınladı. Bu özellik, kullanıcıların istedikleri bir şarkıyı İnstagram veya Facebook hikayesine ekleyebilmelerine olanak sağlar. Ülkemizdeki kullanıcılar için bir “Müzik” çıkartması mevcuttur. Bu sadece Facebook ve Instagram hikayesine müzik eklemenizi ve bir resim koymanıza izin vermez. Aynı zamanda sizin seçtiğiniz şarkının sözlerini hikayeniz üzerinde de yazar.

Pek çok şarkı arasından seçim yapabilirsiniz. Bu şarkılar öncelikle “Aşk”, “Ruh Halleri”, “Pop”, “Duygusal” “Hip Hop” ve “Mutlu” olarak kategorize edilmektedir. Üstteki arama çubuğundan da şarkı seçebilirsiniz. Hikayenize eklemek için bir şarkı seçtiğinizde, hikaye süresi 15 sn olduğu için şarkının yalnızca 15 saniyesini çalabileceksiniz. Ancak şarkıya hikayenin hangi kısmını eklemek istediğinizi seçme seçeneğiniz mevcuttur. Aynı zamanda şarkının kaçıncı dakikasından başlayacağını da seçebilirsiniz.

Bu eğlencili özellik pek çok insan tarafından merak edilmektedir. İnstagram hikayesine müzik ekleme özelliğini nasıl kullanacağınıza yakından bakalım..!

instagram muzik 2

İnstagram Hikayesi’ne Müzik Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • İlk olarak İnstagram’a giriş yapın.
  • İnstagram’a giriş yaptıktan sonra hikaye ekleme alanına gelin. İster yeni bir video ya da resim çekin isterseniz gelerinizden seçim yapın.
  • Hikayenize ekleme yaptıktan sonra ekranı yukarıya doğru kaydırın. Karşınıza pek çok özellik gelecek.
  • Bu özellikler arasında “Müzik” etiketine tıklayın.
  • Etikete tıkladıktan sonra müzik seçim ekranı gelecek.
  • İstediğiniz şarkıyı arama kısmına yazarak şarkıyı hikayenize ekleyebilirsiniz.

Ülkemizde daha önce bu özelliği kullanan instagram kullanıcıları olmuş olabilir. Daha önce pek çok insan VPN kullanarak bu özelliği kullandığı bilinmektedir. Ancak hiç bir 3. taraf uygulama kullanmadan rahat bir şekilde İnstagram music özelliğini kullanabilirsiniz.

Müzikler İnstagram’a Nereden Geliyor?

Müziklerin hepsi İnstagram’a Spotify üzerinden aktarılmaktadır. Spotify ve İnstagram bu özellik için bir işbirliği yapmıştır. Spotify’da yer alan tüm şarkıları İnstagram hikayelerinizde de kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Spotify üyeliğiniz olmasına gerek yoktur.

instagram muzik 3

İnstagram Music ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu