Yabancı Erkek Ünlüler

Till Lindemann

instagram takipçi hilesi

till lindemann 11
Tam adı: Till Lindemann
Doğum tarihi: 4 Ocak 1963
Doğum yeri: Leipzig, Doğu Almanya
Boyu: 1,84 m
Ailesi: Werner Lindemann, Brigitte Gitta Lindemann
Eşi:
Çocuk (ları): Nele Lindemann, Marie Louise
Mesleği: Şair, söz yazarı, müzisyen, oyuncu
Aktif Yılları: 1985 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Till Lindemann kimdir? Till Lindemann, 4 Ocak 1963’te Doğu Almanya’nın Leipzig kentinde dünyaya gelmiştir. Alman şair, şarkıcı, oyuncu ve söz yazarıdır. Alman metal müzik grubu Rammstein’ın vokalistliğini yapmaktadır. Till Lindemann’ın çocukluğu Almanya’nın Schwerin isimli köyünde geçmiştir. 12 yaşındayken annesi ve babası boşanmıştır. Babası her zaman kendisine ve ailesine kötü davrandığından kendisiyle arasının hep kötü olduğunu ve onu hiç sevmediğini sürekli söylemiştir.

1977-1980 yıllarında yatılı bir okula gitmeye başlayan Lindemann, 11 yaşında bir spor okuluna başlamıştır. İyi bir yüzücü olsa da omzundan sakatlanınca sporu bırakmak zorunda kalmıştır. 1981 yılında askerlik zamanı geldiğinde karşı çıkarak gitmek istememiş, daha sonra zorunlu gittiğinde komutanlarıyla zıtlık yaşayarak kavga etmiş ve hapis yatmıştır.

Till Lindemann, müzik kariyerine 1986 yılında First Arsch isimli punk grubunda davul çalarak başlamıştır. O yıllarda Doğu Almanya’da bu tarz şeyler yasak olduğundan kariyerlerine gizlice devam etmişlerdir. Grup Saddle Up isimli bir albüm çıkartmıştır.

9 Kasım 1989 yılında Berlin Duvarı’nın açılmasıyla birlikte Lindemann’ın hayatında pek çok Alman’da olduğu gibi yeni bir sayfa başlamıştır.

Daha sonraki yıllarda Lindemann, , Feeling B isimli bir grupta söylemeye başlamıştır. 1994 yılında Richard Kruspe, Christoph Schneider ve Oliver Riedel ile birlikte bir yarışmaya katılarak kazanmışlar ve profesyonel olarak müzik kariyerilerine başlamak için adım atma şansı yakalamışlardır.

Müzik kariyerlerinde işler ciddileşince Berlin’e taşınmışlardır. Paul Landers ve Christian Lorenz’in aralarına katılmasıyla Rammstein grubu kurulmuştur. 1994’te kurulan grup 15 milyonun üzerinde albüm satarak rock metal Alman grupları arasında en iyilerden olmuştur.

Aynı zamanda şair olan Till Lindemann, bugüne kadar yazdığı şiirleriyle Messer isimli bir kitap yayınlamıştır. 1999 yılında bir müzisyen olarak rol aldığı Pola X isimli filmle oyunculuk tecrübesi kazanmıştır. Ardından Amundsen, der Pinguin , Vinzent gibi başka filmlerde de yer almıştır.

Till Lindemann, son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından kendisininde etkilendiğini, yapılan testlerinin pozitif çıktığını açıklamıştır.

Diskografisi

Rammstein

  1. Herzeleid (1995)
  2. Sehnsucht (1997)
  3. Mutter (2001)
  4. Reise, Reise (2004)
  5. Rosenrot (2005)
  6. Liebe Ist Für Alle Da (2009)
  7. Rammstein (2019)

Lindemann

  1. Skills in Pills (2015)
  2. F & M (2019)

First Arsch

  1. Saddle Up (1992)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu