Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Telefonlara Zarar Veren 5 Hatalı Davranış

instagram takipçi hilesi

Belki de kişisel amaçlar için kullanılan bilgisayarların yerini alan , içerisinde dijital yaşantımızın önemli bir kısmını sakladığımız akıllı telefonları maksimum performans ile uzun süre kullanabilmek ama ile en çok yapılan 5 hatalı işlem hakkında liste hazırladık.

wq

Task Killer Uygulamaları Ya Da Uygulama Ön Belleğini El İle Temizlemek

Birden fazla akıllı telefon kullanıcısı task killer olarak isimlendirilen telefon hızlandırıcılar ile ya da çalışmakta olan uygulamalar arasında uygulamaların ön bellek dosyalarını manüel olarak temizler. Bu olay aslında performans bakımından akıllı cihaza zarar verir. Herhangi bir yüklü uygulamayı ilk açtığınızda uygulama ile ilgili belleğin bir kısmı RAM üzerine yazılır.

Bu sayede uygulama ile ilgili en önemli dosyalar RAM üzerinde bulunur. Bulunan bellek sayesinde uygulama sonra ki açılışlar sırasında daha çok hızlı açılır . Fakat siz uygulama dosyalarını task killer ile ya da manüel olarak temizlerseniz yani silerseniz RAM üzerinde bulunan belleği silmiş olursunuz. Bu olay sonucunda uygulamayı tekrar açtığınızda işlem tekrardan başlar. Her seferinde uygulamaların tekrar başlatılması kaynakların daha aşırı kullanılmasına neden olacaktır.

task killer

Antivirüs Programları Kullanmak

Akıllı cihazınızda gerçekten bir antivirüs uygulaması kullanmak istiyorsanız , en basit bir şekilde çalışan antivirüs programını seçmeniz gerekmektedir. Sürekli olarak arkı planda çalışmakta olan uygulamalar RAM ve pili hızlı tüketen antivirüs programlarını iki tane yüklemeyi kesinlikle düşünmeyin. Hatta daha dikkatli bir kullanıcı olduğunuzu düşünmekteyseniz antivirüs programı tarzı programları hiç yüklemeyin. Size tavsiyemiz ise antivirüs programlarını zaman zaman kullanarak telefonu zararlı yazılımlara karşı tarattıktan sonra kaldırmanız olabilir.

virus

Uygulama Güncellemelerini Kapatmak

Telefonunuzda ki android işletim sistemi ya da yüklü olan uygulamalar güvelik eksikliklerini girmek amacı ile ya da kullanıcı deneyimini arttırmak amacı geliştiriciler tarafından sık sık güncellenir. Daha iyi bir performans ve verimlilik açısından bu güncellemeleri yapmak kesinlikle kullanıcı ve cihazın yararına olacaktır.Yapılan güncellemeleri en kısa sürede yüklemek için otomatik güncellemeleri açık konumda tutmanız gerekmektedir.

güncelleme

Market Dışı Kaynaklardan Uygulama İndirmek

Anroid APK dosyaları , zararlı yazımlar içerebilecek dosyaları cihazınıza bulaştırabilecek şekilde değiştirilmiş olabilir. Google Play Store haricinde bir kaynaktan uygulama indirirken aşırı bir derecede dikkatli olmanız gerekmektedir. Para karşılığında oynanabilen oyunların ücretsiz APK’sını ya da bir oyunun hileli APK’sını indirirken akıllı telefonunuza bir zarar gelebilir.

apk

Telefonu Hiç Kapatmadan Uzun Süre İle Kullanmak

Bu konu hakkında çeşitli tartışmalar bulunsa da haftada bir kere telefonu tekrardan başlatmak gözle görülür bir performans artışını sağlamaktadır. Telefon tekrar başlatıldığında ; akıllı telefonun yavaşlamasına neden olabilecek geçici olarak ön belleğe alınan dosyalar silinmiş olacaktır.

telefon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu