Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Telefon Şarjınızın Çabuk Bitmemesi İçin 6 Yöntem

instagram takipçi hilesi

Akıllı telefonların yapılabilecekleri ve bizlere sunduğu özellikler her geçen gün artmaktayken , akıllı telefon kavramı ile birlikte pil kullanım süreleri ters orantılı olarak azaldı. Özellikle Andorid işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda batarya tasarrufu için yapabileceğiniz tüm işlemleri sizler için listeledik.

Canlı Duvar Kağıdı Kullanmayın

Canlı duvar kağıdı gibi kişiselleştirmeler estetik açıdan bizi kendisine hayran bıraksa da batarya tüketimi açısından oldukça fazla tüketmektedir. Stabil ve uzun soluklu bir batarya kullanımı için canlı duvar kağıtlarından uzak durmalısınız.

1

Koyu Duvar Kağıdı Kullanın

Akıllı cihazın duvar kağıtlarını mümkün olduğunca siyah tonlarda koyu renkli duvar kağıtları kullanın . Hatta bu konuda maksimum performans bekliyorsanız telefonunuzu baştan aşağıya tek renk olarak siyaha çevirebilirsiniz . Aynı şekilde WhatsApp gibi uygulamaların duvar kağıtlarında siyah kullanabilirsiniz.

koyu

Titreşimi Kapatın

Akıllı telefonun sesi açıkken hele ki son ses açıkken açmak tam bir pil ziyanıdır. Gereksiz yere çalışan titreşim motoru pilinizi hemen bitirecektir. Fakat bildirim gibi arama ve mesajlar için telefonunuzun sesi açıksa ayarlardan titreşimi devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Titreşim özelliğini amacına yönelik olarak toplantı gibi durumlarda kullanmalısınız.

titreşim

Widget Kullanmayın

Bazı akıllı telefonlarda varsayılan olarak aktif olarak gelen hava durumu , saat gibi widgetler için çok iyi görünse de oldukça pil tüketimi açısından oldukça zararlıdır. Bunların haricinde Play Store’da farklı amaçlar için onlarca widget kullanmak için indirebilirsiniz. Wigdet olayı IOS’a karşı Android’in en havalı özelliği de olsa da bataryayı hızlı tüketebilecektir.

widget

Pil tasarrufu özelliğini kullanın

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazların birçok telefonda yerleşik olarak bulunan batarya tasarruf modunu telefon ile önemli bir işiniz olmadığı zamanlarda aktif etmeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu Şarj Esnasında Kullanmayın

Akıllı telefon bataryaları şarj olurken aşırı bir şekilde ısınırlar , bu nedenle en kısa sürede şarjın kesilmesi yani telefonun mümkün olduğunda hızlı şarj edilmesi gerekmektedir. Akıllı telefonunuz şarjdayken kullanmak şarj süresini aşırı bir şekilde uzatır ve sürekli ısınan pil süreç içerisinde zarar görür. Bu da akıllı telefonunuzun şarj zamanını uzun vadede olumsuz bir şekilde etkiler.

şarj

Telefon Şarjınızın Çabuk Bitmemesi İçin ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu